Πλήρης εμβόλιμη αγωνιστική δραστηριότητα υπάρχει το διήμερο 25, 26 Απριλίου στο πρωτάθλημα της Β' ΕΠΣΛ με την διεξαγωγή των αναμετρήσεων της 23ης αγωνιστικής στους τρεις ομίλους της κατηγορίας.
Στον 1ο όμιλο η αγωνιστική η οποία θα γίνει την Τετάρτη (26/4) εκτός έδρας αγωνίζονται οι τρεις πρώτες ομάδες του πίνακα με το Μαυροβούνι (46β.) να παίζει στο Ναρθάκι με την τοπική ομάδα που έχει 30 βαθμούς, ο Παναγροτικός Νίκαιας (43β.) παίζει στην έδρα των Λύκων Λάρισας που επίσης έχουν 30 βαθμούς, όπως δηλαδή και το Ναρθάκι, ενώ η Αναγέννηση Φαρσάλων, ισόβαθμη του Παναγροτικού αντιμετωπίζει τον Τοξότη Λάρισας (20β.).
Για τον 2ο όμιλο η αγωνιστική θα λάβει χώρα την Τρίτη (25/4) με την πρωτοπόρο ομάδα της Ακαδημίας Τυρνάβου (52β.) να φιλοξενεί τον Ηρακλή Πλατανουλιών (29β.), ενώ τον Ροδιακό που έχει 30 βαθμούς φιλοξενεί ο τρίτος της βαθμολογίας Δολιχιακός. Ενδιάμεσα της Ακαδημίας Τυρνάβου και του Δολιχιακού βρίσκεται η ομάδα των Αμπελοκήπων (39β.) και οι οποίοι έχουν ρεπό.
Τέλος για τον 3ο όμιλο δυο παιχνίδια θα γίνουν Τρίτη (25/4) και τα υπόλοιπα θα λάβουν χώρα την επομένη (26/4). Εύκολα αναμένεται να επικρατήσει η πρωτοπόρος Προοδευτική Ανάβρας (43β.) στην έδρα του ουραγού Αρμενίου (2β.), ενώ εκτός έδρας δοκιμάζονται οι ομάδες που ακολουθούν με την Μελία (41β.) να αγωνίζεται εκτός με το Νέο Περιβόλι (31β.) και το Μελισσοχώρι (40β.) στην έδρα του Λαρισαϊκού (32β.)
Αναλυτικά το πρόγραμμα των αναμετρήσεων της 23ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Β' ΕΠΣΛ:
Τετάρτη 26 Απριλίου
17:00
Ακαδημία Αχιλλέως - Δόξα Υπέρειας
Α.Ε.Σ Χαραυγή - Άρης Διλόφου
Ανθούπολη - Ατρόμητος Βαμβακούς
Λύκοι Λάρισας - Παναγροτικός Νίκαιας
Τοξότης Λάρισας - Αναγέννηση Φαρσάλων
Ναρθάκι - Μαυροβούνι
Ρεπό: Μυραϊκός
και η μέχρι στιγμής βαθμολογία:
1. Μαυροβούνι 46
2. Παναγροτικός Νίκαιας 43
3. Αναγέννηση Φαρσάλων 43
4. Ατρόμητος Βαμβακούς 37
5. Δόξα Υπέρειας 34
6. Ναρθάκι 30
7. Λύκοι Λάρισας 30
8. Ανθούπολη 26
9. Ακαδημία Φαρσάλων 22
10. Άρης Διλόφου 21
11. Τοξότης Λάρισας 20
12. Χαραυγή 11
13. Μυραϊκός 7
*Η Χαραυγή ξεκίνησε το πρωτάθλημα με -4 βαθμούς
Αναλυτικά το πρόγραμμα των αναμετρήσεων της 23ης αγωνιστικής του 2ου ομίλου της Β' ΕΠΣΛ:
Τρίτη 25 Απριλίου
17:00
Άρης Κουλουρίου - Πανιώνιος Νέας Σμύρνης
Ακαδημία Τυρνάβου - Ηρακλής Πλατανουλιών
Ελπίς Μεσοχωρίου - Δόξα Βαλανίδας
Κεραυνός Δένδρων - Όλυμπος Καρυάς
Δολιχιακός - Ροδιακός
Προοδευτική Βερδικούσσας - Θύελλα Μεγ. Ελευθεροχωρίου
Ρεπό: Αμπελόκηποι
και η μέχρι στιγμής βαθμολογία:
1. Ακαδημία Τυρνάβου 52
2. Αμπελόκηποι 39
3. Δολιχιακός 37
4. Ροδιακός 30
5. Όλυμπος Καρυάς 30
6. Ηρακλής Πλατανουλιών 29
7. Ελπίς Μεσοχωρίου 28
8. Κεραυνός Δένδρων 28
9. Άρης Κουλουρίου 27
10. Δόξα Βαλανίδας 25
11. Προοδευτικής Βερδικούσσας 19
12. Πανιώνιος Νέας Σμύρνης 18
13. Θύελλα Μεγάλου Ελευθεροχωρίου 3
*Ο Πανιώνιος Νέας Σμύρνης, οι Αμπελόκηποι και ο Δολιχιακός ξεκίνησαν το πρωτάθλημα με -2 βαθμούς
Αναλυτικά το πρόγραμμα των αναμετρήσεων της 23ης αγωνιστικής του 3ου ομίλου της Β' ΕΠΣΛ:
Τρίτη 25 Απριλίου
17:00
Θερμαϊκός Στομίου - Σ.Σ. Ραψάνης
Λαρισαϊκός - Αστήρ Μελισσοχωρίου
Τετάρτη 26 Απριλίου
17:00
Χείμαρρος Μαρμαρίνης - Πελασγιώτις Λάρισας
Αναγέννηση Δ. Αρμενίου - Προοδευτική Ανάβρας
Δόξα Ομορφοχωρίου - Ολυμπιακός Χειμαδίου
Αστήρ Ν. Περιβολίου - Ένωσις Μελίας
Ομόνοια - Ατρόμητοι/Θύελλα Λάρισας
και η μέχρι στιγμής βαθμολογία:
1. Προοδευτική Ανάβρας 43
2. Ένωσις Μελίας 41
3. Αστήρ Μελισσοχωρίου 40
4. Ολυμπιακός Χειμαδίου 39
5. Χείμαρρος Μαρμαρίνης 39
6. Σ.Σ. Ραψάνης 38
7. Λαρισαϊκός 32
8. Πελασγιώτιδα 31
9. Αστήρ Ν. Περιβολίου 31
10. Θερμαϊκός Στομίου 26
11. Ατρόμητοι/Θύελλα Λάρισας 22
12. Δόξα Ομορφοχωρίου 20
13. Ομόνοια 15
14. Αναγέννηση Δ. Αρμενίου 2
*Το Ομορφοχώρι έχει έναν μηδενισμό και -3 βαθμούς