«Κόλλησε» η Ρόμα, «νίκη-σοκ» για τη Γιουβέντους...

Πολλά γκολ, αμφίρροπες αναμετρήσεις αλλά και αρκετές ισοπαλίες έκρυβε η σημερινή (15/4) αγωνιστική στην Serie A. «Ποδαρικό» έκανε το φοβερό παιχνίδι ανάμεσα σε Ίντερ και Μίλαν, το οποίο έληξε ισόπαλο με σκορ 2-2.

Το ίδιο σκορ ήταν το τελικό αποτέλεσμα και για το Τζένοα - Λάτσιο. Ισοπαλία αλλά με σκορ 1-1 «έφεραν» Ρόμα και Αταλάντα στο Ολίμπικο, με τις δύο ομάδες να έχουν από ένα ημίχρονο στην αναμέτρηση.

Η Γιουβέντους από την πλευρά της έκανε το καθήκον της, ωστόσο την νίκη της αυτή (0-2 στην έδρα της Πεσκάρα) επισκίασε σε μεγάλο βαθμό ο τραυματισμός του Πάουλο Ντιμπάλα στον δεξιό αστράγαλο, με τον Αργεντινό διεθνή επιθετικό να αντικαθίσταται από τον Στέφανο Στουράρο στο 54ο λεπτό και να είναι αμφίβολος ενόψει του επαναληπτικού προημιτελικού με την Μπαρτσελόνα την Τρίτη.

Φιορεντίνα - Έμπολι 1-2

Υπενθυμίζουμε πως στις 19:00 σήμερα (15/4) ακολουθεί η αναμέτρηση ανάμεσα σε Σασουόλο και Σαμπντόρια, ενώ αργότερα στις 21:45 η Νάπολι υποδέχεται την Ουντινέζε.