Είχε «νεύρα» και... «ξέσπασε» ο Αετός Αμυγδαλέας

Εντός έδρας νίκη πέτυχε ο Αετός Αμυγδαλέας, ο οποίος επικράτησε της Αναγέννησης Καλοχωρίου με σκορ 3-1, πετυχαίνοντας δύο τέρματα στην εκπνοή της αναμέτρησης.

Στα αξιοσημείωτα της αναμέτρησης αξίζει να αναφέρουμε πως το παιχνίδι ξεκίνησε με δέκα λεπτά καθυστέρηση, λόγω διαπληκτισμών ανάμεσα στους παίκτες των δύο ομάδων. 'Οσον αφορά το αγωνιστικό κομμάτι, μόλις στο 10ο' λεπτό ο Καρβούνης βρέθηκε μόνος του σε θέση τετ α τετ και έκανε το 1-0. Στο 31' οι φιλοξενούμενοι έκαναν το 1-1. Στο 88' ο Γραμμένος με ψηλοκρεμαστό σουτ  έκανε το 2-1. Στο 90' ο Δημητρέλης με σουτ διαμόρφωσε το τελικό 3-1 υπέρ των γηπεδούχων.

Δείτε τη σύνθεση με την οποία αγωνίστηκε ο Αετός Αμυγδαλέας:

Γιώργος Λιάπης: Κωνσταντίνου, Κορλός, Ευαγγελούλης, Γραμμένος, Πολύζος , Αντωνόπουλος, Υφαντής, Καρβούνης, Πίρε (82' Κουρούκας), Δημητρέλης (97' Σάρα), Ανδιανόπουλος (99' Μπακαβέλος)