Ισόπαλο το ντέρμπι στη Μαδρίτη...

Με γκολ πέντε λεπτά πριν το τέλος ο Αντουάν Γκριεζμάν «χάρισε» υπερπολύτιμο βαθμό στους «ροχιμπλάνκος» απέναντι στη Ρεάλ Μαδρίτης στο Σαντιάγο Μπερναμπέου.

Οι φιλοξενούμενοι παρέμειναν καθ΄όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης «κλεισμένοι στο καβούκι» τους, έμειναν πίσω στο σκορ, όμως τελικό έφεραν το παιχνίδι στα ίσια.

Ο Πέπε με υπέροχη διαγώνια κεφαλιά (52’) βρήκε το απέναντι πλαϊνό δίχτυ (1-0) στο πρώτο του φετινό γκολ.

Πέντε λεπτά πριν το τέλος του αγώνα, ο Κορέα βρήκε υπέροχα τον Γκριεζμάν στην πλάτη της άμυνας και ο Γάλλος με ψύχραιμο τρόπο έκανε το 1-1, έφτασε τα 15 γκολ στη φετινή Primera Division, σκοράροντας για τρίτη φορά στις τέσσερις τελευταίες επισκέψεις του στο «Σαντιάγκο Μπερναμπέου».