Πλήρη αγωνιστική δραστηριότητα υπάρχει το προσεχές Σαββατοκύριακο 1 και 2 Απριλίου στο πρωτάθλημα της Β' ΕΠΣΛ με την διεξαγωγή των αναμετρήσεων της 20ης αγωνιστικής στους τρεις ομίλους.
Μια αγωνιστική στην οποία ξεχωρίζουν τα ντέρμπι σε 1ο και 3ο όμιλο ανάμεσα σε ομάδες που παλεύουν για την άνοδο στην Α1 ΕΠΣΛ και ενώ έχουν μείνει ακόμα επτά στροφές μέχρι να πέσει η αυλαία.
Στον 1ο όμιλο ο Ατρόμητος Βαμβακούς που έχει 37 βαθμούς φιλοξενεί τον ισόβαθμο του Παναγροτικό Νίκαιας σε αναμέτρηση όπου ο νικητής αποκτά προβάδισμα ανόδου, ενώ εκτός έδρας αγωνίζεται το πρωτοπόρο Μαυροβούνι (40β.) με αντίπαλο την Δόξα Υπέρειας που έχει 28. Ρεπό την αγωνιστική αυτή έχει η Ανθούπολη, ενώ η αγωνιστική θα ολοκληρωθεί την Μεγάλη Τρίτη (11/4) με την αναμέτρηση Ακαδημία Αχιλλέως - Τοξότης Λάρισας.
Στον 3ο όμιλο όλα τα φώτα πέφτουν στην Ανάβρα και την αναμέτρηση της τοπικής Προοδευτικής των 34 βαθμών με τον πρωτοπόρο Αστέρα Μελισσοχωρίου που έχει 36 με το Μελισσοχώρι να παίζει ουσιαστικά για δυο αποτελέσματα. Το άλλο μεγάλο ματς του ομίλου είναι το Πελασγιώτιδα (30β.) - Ένωση Μελίας (34β.) με τους γηπεδούχους να θέλουν την νίκη για να μείνουν ζωντανοί στο κόλπο της ανόδου.
Τέλος στον 2ο όμιλο η πρωτοπόρος ομάδα της Ακαδημίας Τυρνάβου που έχει 43 βαθμούς φιλοξενεί τον Κεραυνό Δένδρων που έχει 27, ενώ ο δεύτερος της κατάταξης Δολιχιακός (34β.) αντιμετωπίζει εκτός έδρας τον Άρη Κουλουρίου (24β.). Τέλος οι Αμπελόκηποι των 32 βαθμών φιλοξενούν την Προοδευτική Βερδικούσσας που έχει 18, ενώ ρεπό έχει η Ελπίς Μεσοχωρίου.
Αναλυτικά το πρόγραμμα των αναμετρήσεων της 20ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Β' ΕΠΣΛ:
Σάββατο 1 Απριλίου
16:30
Χαραυγή - Λύκοι Λάρισας
Δόξα Υπέρειας - Μαυροβούνι
Άρης Διλόφου - Αναγέννηση Φαρσάλων
Ατρόμητος Βαμβακούς - Παναγροτικός Νίκαιας
Μυραϊκός - Ναρθάκι
Μεγάλη Τρίτη 11 Απριλίου
16:30
Ακαδημία Αχιλλέως - Τοξότης Λάρισας
Ρεπό: Ανθούπολη
και η μέχρι στιγμής βαθμολογία:
1. Μαυροβούνι 40
2. Ατρόμητος Βαμβακούς 37
3. Αναγέννηση Φαρσάλων 37
4. Παναγροτικός Νίκαιας 37
5. Ναρθάκι 30
6. Δόξα Υπέρειας 28
7. Λύκοι Λάρισας 24
8. Ανθούπολη 23
9. Ακαδημία Αχιλλέως 21
10. Άρης Διλόφου 17
11. Τοξότης Λάρισας 13
12. Χαραυγή 7*
13. Μυραϊκός 4
*Η Χαραυγή ξεκίνησε το πρωτάθλημα με -4 βαθμούς
Αναλυτικά το πρόγραμμα των αναμετρήσεων της 20ης αγωνιστικής του 2ου ομίλου της Β' ΕΠΣΛ:
Σάββατο 1 Απριλίου
16:30
Ακαδημία Τυρνάβου - Κεραυνός Δένδρων
Άρης Κουλουρίου - Δολιχιακός
Πανιώνιος Νέας Σμύρνης - Θύελλα Μεγ. Ελευθεροχωρίου
Ηρακλής Πλατανουλιών - Ροδιακός
Δόξα Βαλανίδας - Όλυμπος Καρυάς
Αμπελόκηποι - Προοδευτική Βερδικούσσας
Ρεπό: Ελπίς Μεσοχωρίου
και η μέχρι στιγμής βαθμολογία:
1. Ακαδημία Τυρνάβου 43
2. Δολιχιακός 34
3. Αμπελόκηποι 32
4. Ελπίς Μεσοχωρίου 28
5. Κεραυνός Δένδρων 27
6. Ηρακλής Πλατανουλιών 26
7. Ροδιακός 26
8. Όλυμπος Καρυάς 26
9. Άρης Κουλουρίου 24
10. Δόξα Βαλανίδας 18
11. Προοδευτική Βερδικούσσας 18
12. Πανιώνιος Νέας Σμύρνης 9
13. Θύελλα Μεγάλου Ελευθεροχωρίου 3
*Δολιχιακός, Αμπελόκηποι και Πανιώνιος Νέας Σμύρνης ξεκίνησαν το πρωτάθλημα με -2 βαθμούς
Αναλυτικά το πρόγραμμα των αναμετρήσεων της 20ης αγωνιστικής του 3ου ομίλου της Β' ΕΠΣΛ:
Κυριακή 2 Απριλίου
16:30
Αναγέννηση Δ. Αρμενίου - Δόξα Ομορφοχωρίου
Χείμαρρος Μαρμαρίνης - Λαρισαϊκός
Θερμαικός Στομίου - Αστήρ Ν. Περιβολίου
Σ.Σ. Ραψάνης - Ατρόμητοι/Θύελλα Λάρισας
Πελασγιώτις Λάρισας - Ένωσις Μελίας
Προοδευτική Ανάβρας - Αστήρ Μελισσοχωρίου
Ολυμπιακός Χειμαδίου - Ομόνοια
και η μέχρι στιγμής βαθμολογία:
1. Αστήρ Μελισσοχωρίου 36
2. Προοδευτική Ανάβρας 34
3. Ολυμπιακός Χειμαδίου 34
4. Ένωση Μελίας 34
5. Χείμαρρος Μαρμαρίνης 33
6. Σ.Σ. Ραψάνης 31
7. Πελασγιώτιδα 30
8. Λαρισαϊκός 28
9. Αστήρ Ν. Περιβολίου 27
10. Θερμαϊκός Στομίου 22
11. Ατρόμητοι/Θύελλα Λάρισας 22
12. Δόξα Ομορφοχωρίου 15*
13. Ομόνοια 14
14. Αναγέννηση Δ. Αρμενίου 2
*Η Δόξα Ομορφοχωρίου έχει έναν μηδενισμό και -3 βαθμούς