Βαθμολογία

Ήττα Άρη στα Τρίκαλα, τεσσάρα ο Απόλλωνας

Το κυρίως πιάτο των αναμετρήσεων της 23ης αγωνιστικής της Football League πραγματοποιήθηκε σήμερα (26/3) με τις ομάδες να συνεχίζουν χωρίς σταματημό τις υποχρεώσεις τους.

Μια αγωνιστική όπου τα Τρίκαλα μετά το 1-0 της Τετάρτης (22/3) απέναντι στην Λαμία, υποχρέωσαν και τον Άρη σε απώλεια βαθμών στην Θεσσαλία καθώς νίκησαν 1-0 με τέρμα του πρώην παίκτη της Ρεάλ Μαδρίτης Μπαλμπόα. Τα Τρίκαλα που έχασαν και πέναλτι, σε ματς με δυο αποβολές, μια για κάθε ομάδα έφτασαν τους 43 βαθμούς, ενώ ο Άρης παρέμεινε στους 50 και είδε την Λαμία να ξεφεύγει.

Οι Φθιώτες έχουν 56, τρεις λιγότερους από τον πρωτοπόρο Απόλλων Σμύρνης που δεν είχε κανένα πρόβλημα απέναντι στον Αιγινιακό στην Ριζούπολη τον οποίο νίκησε με 4-1 και έκανε ακόμα ένα βήμα προς την Super League. Τα Τρίκαλα είναι ισόβαθμα του ΟΦΗ ο οποίος νίκησε δύσκολα στο Γεντί Κουλέ την Καλλιθέα με 1-0, ωστόσο απέχει 13 βαθμούς από τις θέσεις ανόδου.

Στην ουρά πολύτιμη νίκη για τον Κισσαμικό απέναντι στην Αναγέννηση Καρδίτσας με 2-1, ενώ ισόπαλες χωρίς τέρματα ολοκληρώθηκαν οι αναμετρήσεις Καλλονή - Σπάρτη και Αχαρναϊκός - Παναιγιάλειος.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα των αναμετρήσεων της 23ης αγωνιστικής της Football League:

Λαμία - Χανιά 2-1

Πανελευσινιακός - Πανθρακικός 3-0 (α.α.)

Απόλλων Σμύρνης - Αιγινιακός 4-1

Πανσερραϊκός - Αγροτικός Αστέρας 2-1

Αχαρναϊκός - Παναιγιάλειος 0-0

Καλλονή - Σπάρτη 0-0

ΟΦΗ - Καλλιθέα 1-0

Τρίκαλα - Άρης 1-0

Κισσαμικός - Αναγέννηση Καρδίτσας 2-1

Βαθμολογία:

1. Απόλλων Σμύρνης 59

2. Λαμία 56

3. Άρης 50

4. Τρίκαλα 43

5. ΟΦΗ 43

6. Αγροτικός Αστέρας 37

7. Σπάρτη 33

8. Πανσερραϊκός 33

9. Παναιγιάλειος 30

10. Χανιά 27

11. Κισσαμικός 26

12. Αναγέννηση Καρδίτσας 25

13. Αχαρναϊκός 23

14. Καλλιθέα 21

15. Καλλονή 19

16. Αιγινιακός 18

17. Πανελευσινιακός 14

18. Πανθρακικός -6*

* Ο Πανθρακικός έχει αποχωρήσει από το πρωτάθλημα

24η αγωνιστική

Σάββατο 1 Απριλίου

15:00

Πανσερραϊκός - Απόλλων Σμύρνης

Κυριακή 2 Απριλίου

13:00

Αναγέννηση Καρδίτσας - Καλλονή

15:00

Χανιά - Άρης

16:00

Πανθρακικός - Τρίκαλα 0-3 (α.α.)

Αιγινιακός - Κισσαμικός

Αγροτικός Αστέρας - Αχαρναϊκός

Παναιγιάλειος - ΟΦΗ

Σπάρτη - Πανελευσινιακός

Καλλιθέα - Λαμία