«Επανάσταση» με Αντετοκούνμπο (video)

Οι Μιλγουόκι Μπακς είχαν ξανά ως «μπροστάρη» τον Γιάννη Αντετοκούνμπο για να επιβληθούν με 100-97 των Ατλάντα Χοκς σε αναμέτρηση που έγινε τα ξημερώματα του Σαββάτου (25/03) στο ΝΒΑ. Επομένως, τα «ελάφια» έφτασαν τους αντιπάλους τους βαθμολογικά με τις δύο ομάδες να καταλαμβάνουν την 5η θέση.

Ο 22χρονος άσος τελείωσε το ματς έχοντας 34 πόντους (7/9 βολές, 12/19 δίποντα, 1/3 τρίποντα, 13 ριμπάουντ, 5 ασίστ, 3 τάπες και 2 κλεψίματα και μόλις 1 λάθος) σε 35 λεπτά συμμετοχής. Σημειώνεται πως σκόραρε ακριβώς τους μισούς στην πρώτη περίοδο κα υπήρξε καθοριστικός στην τελική έκβαση του αγώνα.

Ως συμπαραστάτες στον πλευρό του Γιάννη Αντετοκούνμπο προστέθηκαν οι Γκρενκ Μονρό και και Μάλκολμ Μπρόγκντον σκοράροντας έκαστος από 14 πόντους, ενώ ο Τόνι Σνελ πέτυχε μόλις έναν λιγότερο. Για τους φιλοξενούμενους ξεχώρισε ο Ντένις Σρέντερ πετυχαίνοντας 28 πόντους, ενώ ο Ερσάν Ιλιάσοβα απέτυχε να στείλει το ματς στην παράταση αστοχώντας σε τρίποντο.