Βαθμολογία

Ξεχωρίζουν τα ντέρμπι του 3ου ομίλου στην Β' ΕΠΣΛ

Συνεχίζεται την Κυριακή 26 Μαρτίου το πρωτάθλημα της Β' ΕΠΣΛ με την διεξαγωγή των αναμετρήσεων της 19ης αγωνιστικής στους τρεις ομίλους της κατηγορίας.

Σίγουρα οι αναμετρήσεις που ξεχωρίζουν σε αυτή την αγωνιστική είναι τα δυο ντέρμπι στον τρίτο όμιλο εκεί που τέσσερις εκ των πρωτοπόρων ομάδων παίζουν μεταξύ τους.

Πιο συγκεκριμένα ο πρωτοπόρος Αστήρ Μελισσοχωρίου που έχει 33 βαθμούς φιλοξενεί τον Σ.Σ. Ραψάνης που έχει 31 και ισοβαθμεί με Προοδευτική Ανάβρας, Ολυμπιακό Χειμαδίου και Ένωση Μελίας, ενώ η Πελασγιώτιδα των 30 βαθμών φιλοξενείται στην έδρα του Χειμαδίου.

Στον 1ο όμιλο οι δυο ομάδες που προηγούνται στον βαθμολογικό πίνακα ήτοι Μαυροβούνι και Ατρόμητος Βαμβακούς έχοντας 37 βαθμούς αντιμετωπίζουν Χαραυγή (7β.) εντός και Ναρθάκι (27β.) εκτός. Ρεπό την αγωνιστική αυτή έχουν οι Λύκοι Λάρισας.

Τέλος στον 2ο όμιλο η πρωτοπόρος Ακαδημία Τυρνάβου που έχει 40 βαθμούς αντιμετωπίζει εκτός έδρας την ουραγό Θύελλα Μεγάλου Ελευθεροχωρίου (3β.) και αναμένεται να επικρατήσει, ενώ ο Δολιχιακός που ακολουθεί με 34 αντιμετωπίζει εντός έδρας την Ελπίς Μεσοχωρίου που έχει 25 βαθμούς. Ρεπό έχει ο Κεραυνός Δένδρων.

Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι διαιτητές των αναμετρήσεων της 19ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Β' ΕΠΣΛ:

Κυριακή 26 Μαρτίου

11:00

Τοξότης Λάρισας - Ανθούπολη: Γεώργιος Καρδούλας

Μαυροβούνι - Χαραυγή: Νικόλαος Κακάνης

Αναγέννηση Φαρσάλων - Ακαδημία Αχιλλέως: Ευάγγελος Καραθάνος

Παναγροτικός Νίκαιας - Δόξα Υπέρειας: Κωνσταντίνος Στάικος

Μυραϊκός - Άρης Διλόφου: Θεόφιλος Διαμάντης

Ναρθάκι - Ατρόμητος Βαμβακούς: Αθανάσιος Βασιλός

Ρεπό: Λύκοι Λάρισας

και η μέχρι στιγμής βαθμολογία:

1. Μαυροβούνι 37

2. Ατρόμητος Βαμβακούς 37

3. Αναγέννηση Φαρσάλων 34

4. Παναγροτικός Νίκαιας 34

5. Δόξα Υπέρειας 28

6. Ναρθάκι 27

7. Λύκοι Λάρισας 24

8. Ακαδημία Αχιλλέως 21

9. Ανθούπολη 20

10. Άρης Διλόφου 14

11. Τοξότης Λάρισας 13

12. Χαραυγή 7*

13. Μυραϊκός 4

*Η Χαραυγή ξεκίνησε το πρωτάθλημα με -4 βαθμούς

Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι διαιτητές των αναμετρήσεων της 19ης αγωνιστικής του 2ου ομίλου της Β' ΕΠΣΛ:

Κυριακή 26 Μαρτίου

16:30

Δολιχιακός - Ελπίς Μεσοχωρίου: Δημήτριος Κυρίτσης

Θύελλα Μεγ. Ελευθεροχωρίου - Ακαδημία Τυρνάβου: Χαράλαμπος Διαμάντης

Ροδιακός - Άρης Κουλουρίου: Ιωάννης Ρούπελας

Όλυμπος Καρυάς - Πανιώνιος Νέας Σμύρνης: Άγγελος Τέγος

Αμπελόκηποι - Ηρακλής Πλατανουλιών: Βασίλειος Ζαχαρός

Προοδ. Βερδικούσσας - Δόξα Βαλανίδας: Αλέξανδρος Πάτσης

Ρεπό: Κεραυνός Δένδρων

και η μέχρι στιγμής βαθμολογία:

1. Ακαδημία Τυρνάβου 40

2. Δολιχιακός 34

3. Αμπελόκηποι 29

4. Κεραυνός Δένδρων 27

5. Ηρακλής Πλατανουλιών 26

6. Ροδιακός 25

7. Όλυμπος Καρυάς 25

8. Ελπίς Μεσοχωρίου 25

9. Άρης Κουλουρίου 23

10. Δόξα Βαλανίδας 18

11. Προοδευτική Βερδικούσσας 15

12. Πανιώνιος Νέας Σμύρνης 8

13. Θύελλα Μεγάλου Ελευθεροχωρίου 3

Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι διαιτητές των αναμετρήσεων της 19ης αγωνιστικής του 3ου ομίλου της Β' ΕΠΣΛ:

Κυριακή 26 Μαρτίου

11:00

Ομόνοια - Προοδευτική Ανάβρας: Χρήστος Νίτσας

16:30

Ολυμπιακός Χειμαδίου - Πελασγιώτις Λάρισας: Αθανάσιος Δρυστέλλας

Αστήρ Μελισσοχωρίου - Σ.Σ. Ραψάνης: Αδάμος Κουκούλης

Ένωσις Μελίας - Θερμαϊκός Στομίου: Νικόλαος Παλαμίδας

Ατρόμητοι/Θύελλα Λάρισας - Χείμαρρος Μαρμαρίνης: Χρήστος Καραγιάννης

Αστήρ Ν. Περιβολίου - Αναγέννηση Δ. Αρμενίου: Μιλτιάδης Μπουρονίκος

Λαρισαϊκός - Δόξα Ομορφοχωρίου: Νικόλαος Γκαραβέλης

και η μέχρι στιγμής βαθμολογία:

1. Αστήρ Μελισσοχωρίου 33

2. Προοδευτική Ανάβρας 31

3. Ολυμπιακός Χειμαδίου 31

4. Σ.Σ. Ραψάνης 31

5. Ένωση Μελίας 31

6. Πελασγιώτιδα 30

7. Χείμαρρος Μαρμαρίνης 30

8. Λαρισαϊκός 25

9. Αστήρ Ν. Περιβολίου 24

10. Θερμαϊκός Στομίου 22

11. Ατρόμητοι/Θύελλα Λάρισας 22

12. Δόξα Ομορφοχωρίου 15*

13. Ομόνοια 14

14. Αναγέννηση Δ. Αρμενίου 2

*Η Δόξα Ομορφοχωρίου έχει έναν μηδενισμό και -3 βαθμούς

ΑΝΤΩΝΗΣ ΡΗΓΑΝΑΚΟΣ