Δεν τα κατάφερε ο Μυραϊκός

Την ήττα με σκορ 2-1 γνώρισε σήμερα (19/3) η ομάδα του Μυραϊκού από την Ακαδημία Αχιλλέως για την 18η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Β' ΕΠΣΛ.

Η ομάδα του Κώστα Σολωμού παρότι προηγήθηκε και έχασε μοναδική ευκαιρία για το 0-2 στην επανάληψη δέχτηκε δυο τέρματα από την ομάδα της Ακαδημίας και γνώρισε την ήττα.

Με την συμπλήρωση του πρώτου ημιώρου ο Χουσενάι από εκτέλεση φάουλ του Μπαντούλη και αφού πέρασε και τον τερματοφύλακα πέτυχε το 0-1, ενώ δυο λεπτά αργότερα από εκτέλεση κόρνερ του Μπαντούλη ο σκόρερ του 0-1 απέτυχε να κάνει σε κενό τέρμα το 0-2. Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι ανέτρεψαν την κατάσταση και στο 70' έφεραν το ματς στα ίσια για να κάνουν την ολική ανατροπή στο 83' για το τελικό 2-1.

Μυραϊκός (Κώστας Σολωμός): Καραφέργιας, Πλάνδος, Καραγιάννης, Βαλτινός, Αθανασίου, Μπαντούλης, Χουσενάϊ, Νέστορας, Λυμτσιούλης, Τσαρούχας, Χασιώτης.