Το πάλεψε όσο μπορούσε η ΑΕΛ στην Νέα Σμύρνη

Ανταγωνιστική για τρία δεκάλεπτα η ομάδα μπάσκετ της ΑΕΛ στον δύσκολο εκτός έδρας αγώνα της με αντίπαλο τον Πανιώνιο, πάλεψε το παιχνίδι όσο μπορούσε ωστόσο δεν απέφυγε την ήττα με 86-60.

Οι παίκτες του Αβραάμ Παπαδόπουλου ήταν αξιόμαχοι στην Νέα Σμύρνη και έκλεισαν το δεκάλεπτο στο 24-24, ενώ ήταν κοντά και στο ημίχρονο που έληξε 44-38 υπέρ των Αθηναίων. Στην τρίτη περίοδο η ΑΕΛ προσπάθησε να μείνει κοντά στο σκορ και αυτό έληξε 61-51, αλλά στην τέταρτη περίοδο δεν άντεξε και γνώρισε την ήττα με 86-60.

Τα δεκάλεπτα: 24-24, 44-38, 61-51, 86-60

Πανιώνιος (Νίκος Οικονόμου): Αλίχοντζιτς 11, Νοέας 5, Νικολακόπουλος 3 (1), Σακελλαρίου 6, Καρύδας 12 (1), Μίχαλος 4, Μπιλλής 16 (4), Ματαλόν 8 (2), Μελισσαράτος 8, Δημητριάδης 13 (1).

ΑΕΛ (Αβραάμ Παπαδόπουλος): Σαριμπαλίδης, Καρατάσιος, Σταμπουλής 4 , Παπαχρήστος 3, Δεληγεώργης 12, Πολίτης 13 (3), Φιλιππόπουλος, Τσιλούλης, Μαλτέσιος 4, Κουβελάς, Τσούτσος 11(3), Θορστέινσον 13.