Απόλλων Σμύρνης - Αναγέννηση Καρδίτσας 2-0

Ακόμα μια νίκη στην προσπάθειά του για την άνοδο στην Super League πέτυχε σήμερα (18/3) η ομάδα του Απόλλωνα Σμύρνης που επικράτησε με 2-0 της Αναγέννησης Καρδίτσας για την 21η αγωνιστική της Football League.

Η Ελαφρά Ταξιαρχία έφτασε στην νίκη που την φέρνει στην κορυφή με 53 βαθμούς, αλλά με ένα ματς περισσότερο από την Λαμία, πετυχαίνοντας από ένα τέρμα σε κάθε ημίχρονο απέναντι στην θεσσαλική ομάδα που δεν μπόρεσε να ανταγωνιστεί τους Αθηναίους.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με την συμπλήρωση του πρώτου τετάρτου της αναμέτρησης με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κονέ με την μπάλα να βρίσκει το δεξί δοκάρι της εστίας του Κουτσόπουλου και εν συνεχεία την πλάτη του τερματοφύλακα των Θεσσαλών πριν καταλήξει στα δίχτυα.

Στην επανάληψη η αθηναϊκή ομάδα μπήκε δυνατά και στο 55' ο Περογαμβράκης με κεφαλιά έκανε το 2-0 με τον ρυθμό του αγώνα να πέφτει στην συνέχεια και την Ελαφρά Ταξιαρχία να διατηρεί άνετα το υπέρ της 2-0.

Απόλλων Σμύρνης (Άκης Μάντζιος): Χιώτης, Πάνος, Βαλεριάνος, Δεληζήσης, Μπαρτολίνι, Ντάσιος, Ρομάνο (65' Τζάνης), Κονέ, Περογαμβράκης (74' Κρητικός), Μπαρμπόσα (65' Ομπόντο), Πετρόπουλος.

Αναγέννηση Καρδίτσας (Γιάννης Μάγγος): Κουτσόπουλος, Σμίλτος, Τσόπελας, Μάιγκα, Δημόπουλος, Μπιτέλης, Υφαντής (65' Βουκομάνοβιτς), Καραγιάννης, Ντάνκουα (50' Ντεμπελέ), Κρητικός (75' Μυργιώτης), Τζέκος.