Βαθμολογία

Σπουδαίες αναμετρήσεις στην Β' ΕΠΣΛ

Τον Τοξότη φιλοξενεί το Μαυροβούνι, στο πλαίσιο της 17ης αγωνιστικής του 1ου Ομίλου της Β' ΕΠΣΛ. Στον 2ο Όμιλο η Βαλανίδα φιλοξενεί την Ακαδημία Τυρνάβου. Τέλος, στον 3ο Όμιλο της Β΄ΕΠΣΛ, το πρωτοπόρο Μελισσοχώρι καλείται να ξεπεράσει το εμπόδιο του Ομορφοχωρίου, ενώ η Πελασγιώτιδα καλείται να πράξει κάτι αντίστοιχο κόντρα στο Στόμιο.

Το πρόγραμμα του 1ου Ομίλου της 17ης αγωνιστικής (12/3, 15:00):

Ναρθάκι-Υπέρεια

Δίλοφος-Ακαδημία Φ.

Βαμβακού-Χαραυγή

Μυραϊκός-Ανθούπολη

Αναγέννηση Φ.-Λύκοι

Μαυροβούνι-Τοξότης

Ρεπό: Παναγροτικός

Η βαθμολογία :

1. Μαυροβούνι 33-11 34

2. Βαμβακού 23-4 33

3. Παναγροτικός 26-10 31

4. Αναγέννηση Φ. 32-16 30

5. Ναρθάκι 28-16 27

6. Υπέρεια 27-19 24

7. Λύκοι 19-13 24

8. Ακαδημία Φ. 20-19 18

9. Ανθούπολη 13-15 16

10. Τοξότης 16-34 10

11. Δίλοφος 8-29 8

12. Χαραυγή 12-31 7

13. Μυραϊκός 12-50 4

*Η Χαραυγή ξεκίνησε το πρωτάθλημα με -4 βαθμούς

Το πρόγραμμα του 2ου Ομίλου της αγωνιστικής (17η) την Κυριακή (12/3):

Μεγ. Ελευθεροχώρι - Δολιχιακός

Ροδιακός - Δένδρα

Αμπελόκηποι - Μεσοχώρι

Βαλανίδα - Ακαδημία Τυρνάβου

Πλατανούλια - Κουλούρι

Βερδικούσια - Πανιώνιος

Ρεπό  Καρυά

Η Βαθμολογία:

1. Ακαδημία Τυρνάβου 41 – 11   34

2. Δολιχιακός 35 – 18   30

3. Αμπελόκηποι 35 – 19   25

4. Μεσοχώρι 22 – 16   25

5. Καρυά 28 – 27   25

6. Δένδρα 21 – 28   25

7. Κουλούρι 31 – 28   22

8. Πλατανούλια 20 – 27   20

9. Ροδιακός 25 – 23   21

10. Βαλανίδα 20 – 21   15

11. Βερδικούσια 22 – 33   12

12. Πανιώνιος 17 – 32   8

13. Μεγ. Ελευθεροχώρι 8 – 44   3

Το πρόγραμμα του 3ου Ομίλου της αγωνιστικής (17η):

Σάββατο 11/03    

Ατρόμητοι/Θύελλα  - Νέο Περιβόλι

Μελία - Λαρισαϊκός

Μελισσοχώρι  - Ομορφοχώρι

Χειμάδι  - Αρμένιο

Ανάβρα  - Μαρμαρίνη

Πελασγιώτιδα  - Στόμιο

Κυριακή 12/03

Ομόνοια - Σ.Σ. Ραψάνης

Η Βαθμολογία:

1. Μελισσοχώρι  26 – 14   30

2. Ανάβρα  32 – 18   29

2. Χειμάδι  39 – 23   27

4. Σ.Σ. Ραψάνης  30 – 20   27

5. Μελία  31 – 26   27

6. Λαρισαϊκός 24 – 18   24

7. Μαρμαρίνη  20 – 19   24

8. Πελασγιώτιδα 20 – 18   24

9. Στόμιο 21 – 29   21

10. Ατρόμητοι/Θύελλα Λάρισας 25 – 21   19

11. Ομορφοχώρι  24 – 30   19

12. Νέο Περιβόλι 15 – 24   18

13. Ομόνοια 23 – 32   14

14. Αρμένιο 11 – 51   2