Τον Τοξότη φιλοξενεί το Μαυροβούνι, στο πλαίσιο της 17ης αγωνιστικής του 1ου Ομίλου της Β' ΕΠΣΛ. Στον 2ο Όμιλο η Βαλανίδα φιλοξενεί την Ακαδημία Τυρνάβου. Τέλος, στον 3ο Όμιλο της Β΄ΕΠΣΛ, το πρωτοπόρο Μελισσοχώρι καλείται να ξεπεράσει το εμπόδιο του Ομορφοχωρίου, ενώ η Πελασγιώτιδα καλείται να πράξει κάτι αντίστοιχο κόντρα στο Στόμιο.
Το πρόγραμμα του 1ου Ομίλου της 17ης αγωνιστικής (12/3, 15:00):
Ναρθάκι-Υπέρεια
Δίλοφος-Ακαδημία Φ.
Βαμβακού-Χαραυγή
Μυραϊκός-Ανθούπολη
Αναγέννηση Φ.-Λύκοι
Μαυροβούνι-Τοξότης
Ρεπό: Παναγροτικός
Η βαθμολογία :
1. Μαυροβούνι 33-11 34
2. Βαμβακού 23-4 33
3. Παναγροτικός 26-10 31
4. Αναγέννηση Φ. 32-16 30
5. Ναρθάκι 28-16 27
6. Υπέρεια 27-19 24
7. Λύκοι 19-13 24
8. Ακαδημία Φ. 20-19 18
9. Ανθούπολη 13-15 16
10. Τοξότης 16-34 10
11. Δίλοφος 8-29 8
12. Χαραυγή 12-31 7
13. Μυραϊκός 12-50 4
*Η Χαραυγή ξεκίνησε το πρωτάθλημα με -4 βαθμούς
Το πρόγραμμα του 2ου Ομίλου της αγωνιστικής (17η) την Κυριακή (12/3):
Μεγ. Ελευθεροχώρι - Δολιχιακός
Ροδιακός - Δένδρα
Αμπελόκηποι - Μεσοχώρι
Βαλανίδα - Ακαδημία Τυρνάβου
Πλατανούλια - Κουλούρι
Βερδικούσια - Πανιώνιος
Ρεπό Καρυά
Η Βαθμολογία:
1. Ακαδημία Τυρνάβου 41 – 11 34
2. Δολιχιακός 35 – 18 30
3. Αμπελόκηποι 35 – 19 25
4. Μεσοχώρι 22 – 16 25
5. Καρυά 28 – 27 25
6. Δένδρα 21 – 28 25
7. Κουλούρι 31 – 28 22
8. Πλατανούλια 20 – 27 20
9. Ροδιακός 25 – 23 21
10. Βαλανίδα 20 – 21 15
11. Βερδικούσια 22 – 33 12
12. Πανιώνιος 17 – 32 8
13. Μεγ. Ελευθεροχώρι 8 – 44 3
Το πρόγραμμα του 3ου Ομίλου της αγωνιστικής (17η):
Σάββατο 11/03
Ατρόμητοι/Θύελλα - Νέο Περιβόλι
Μελία - Λαρισαϊκός
Μελισσοχώρι - Ομορφοχώρι
Χειμάδι - Αρμένιο
Ανάβρα - Μαρμαρίνη
Πελασγιώτιδα - Στόμιο
Κυριακή 12/03
Ομόνοια - Σ.Σ. Ραψάνης
Η Βαθμολογία:
1. Μελισσοχώρι 26 – 14 30
2. Ανάβρα 32 – 18 29
2. Χειμάδι 39 – 23 27
4. Σ.Σ. Ραψάνης 30 – 20 27
5. Μελία 31 – 26 27
6. Λαρισαϊκός 24 – 18 24
7. Μαρμαρίνη 20 – 19 24
8. Πελασγιώτιδα 20 – 18 24
9. Στόμιο 21 – 29 21
10. Ατρόμητοι/Θύελλα Λάρισας 25 – 21 19
11. Ομορφοχώρι 24 – 30 19
12. Νέο Περιβόλι 15 – 24 18
13. Ομόνοια 23 – 32 14
14. Αρμένιο 11 – 51 2