Δίκαιη ήττα για την κ-17 στα Γιάννενα

Την ήττα με σκορ 3-1 γνώρισε σήμερα (25/2) η κ-17 της ΑΕΛ από την αντίστοιχη του ΠΑΣ Γιάννινα για την 6η αγωνιστική του 3ου γύρου σε αναμέτρηση που έλαβε χώρα στις αθλητικές εγκαταστάσεις της ΕΠΣΗΠ.

Η ομάδα του Ζήση Ζιάγκα δεν παρουσίασε καλό αγωνιστικό πρόσωπο και δίκαια γνώρισε την ήττα όπως δήλωσε εξάλλου και ο προπονητής των "βυσσινί". Η ΑΕΛ αιφνιδιάστηκε και μέσα σε 18 λεπτά δέχτηκε τρία τέρματα από τους Ηπειρώτες με τον Βάνη να μειώνει στο τελικό 3-1.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 10' με κοντινό σουτ του Τσούνη, ενώ δυο λεπτά αργότερα ο Γιωτάκης με ωραίο τελείωμα πέτυχε το 2-0 για την ομάδα του. Οι παίκτες του κ. Μπαδήμα συνέχισαν στον ίδιο ρυθμό και στο 18' ο Γώγος με ωραία κεφαλιά έστειλε για τρίτη φορά την μπάλα στα δίχτυα του Παπαπολυμέρου. Το μόνο που κατάφεραν οι παίκτες του Ζήση Ζιάγκα ήταν να μειώσουν στο 74' με ψηλοκρεμαστό σουτ του Βάνη.

ΠΑΣ Γιάννινα (Νίκος Μπαδήμας): Πατσιούρας (85' λ.τ. Καρατζένης), Μέγας, Τάτσης, Γώγος, Κώστας, Τσούνης, Παπαδόπουλος Ελ. (82' Καραμποΐκης), Λιάσος (70' Λάγκας), Λώλης, Παπαδόπουλος Κ., Γιωτάκης (63' Πήλιος).

ΑΕΛ (Ζήσης Ζιάγκας): Παπαπολυμέρου, Κιρμιτζής (46' Πλατάνας), Μαλάκος, Φουρκιώτης, Καλαπανίδας, Χριστιανός (46' Μίζα), Γκαλγκανόπουλος (46' Κακαράντζας), Τόπης, Σδόγγος, Κατσαρός (60' Πατσούρας), Λιόντος (60' Βάνης).

Το δίκαιο της σημερινής ήττας της ΑΕΛ παραδέχτηκε με δηλώσεις του στο athleticlarissa ο τεχνικός της κ-17 Ζήσης Ζιάγκας που όπως είπε η ομάδα δεν μπορούσε να ακολουθήσει τον ρυθμό και την ποιότητα του αντιπάλου.