Άνετα ο Αχιλλέας Φαρσάλων

Άνετα πέρασε από την έδρα της Νέας Πολιτείας ο πρωτοπόρος Αχιλλέας Φαρσάλων που νίκησε με 3-0 την Αστραπή για την 19η αγωνιστική της Α' ΕΠΣΛ.

Η ομάδα του Τάκη Παραφέστα σκόραρε νωρίς στην αναμέτρηση, ενώ το γρήγορο 2-0 στην επανάληψη έκρινε την αναμέτρηση και την νίκη για την ομάδα των Φαρσάλων.

Μόλις στο 3' ο Βούλγαρης με πλασέ έκανε το 0-1, ενώ στο 15' σε σουτ του Κυριάκου η μπάλα πέρασε πάνω από το δοκάρι και στο 40' το σουτ του Μπέτση κόντραρε στους αμυντικούς.

Δυο λεπτά μετά την έναρξη της επανάληψης ο Λώλας με πλασέ έκανε το 0-2, ενώ στο 70' από ωραία μπαλιά του Νεμπεγλέρα στον Παλάσκα τον τελευταίο ανέτρεψε ο Μπρέλλας με τον ρέφερι να δείχνει το σημείο του πέναλτι. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Βούλγαρης που πέτυχε το τελικό 0-3.

Χαμένες ευκαιρίες για τον Αχιλλέα έχασαν οι Παλάσκας, Νεμπεγλέρας, Βούλγαρης και στο 90' ο Ρέψης βγήκε μόνος απέναντι στον Μπρέλλα και σε κενή εστία προσπάθησε για το 0-4, όμως έδιωξαν πάνω στην γραμμή οι αμυνόμενοι.

Αστραπή Νέας Πολιτείας (Κώστας Τσότσος): Μπρέλλας, Γιαγιάκος, Μηνάς, Σιάρκος, Χασιώτης, Μπέτσης, Μπατζέλας, Καλτσάς (80' Ηλιούδης), Κυριάκος, Αλεξόπουλος (46' Ραμάι), Φούντας (70' Αλεξανδρής)

Αχιλλέας Φαρσάλων (Τάκης Παραφέστας): Κουτσουκέρας, Περήφανος, Κακαζούκης, Οικονόμου (65' λτ Καραμπούζης), Κουμπούρας, Μανιώτης, Νεμπεγλέρας, Νάστας (70' Τλούπας), Βούλγαρης, Λώλας (70' Ρέψης), Παλάσκας.