Με πολλές και ενδιαφέρουσες αναμετρήσεις «ξεδιπλώνεται» η 15η αγωνιστική στους Ομίλους της Β' ΕΠΣΛ.
Το πρωτοπόρο του 1ου Ομίλου Μαυροβούνι «δοκιμάζεται» στην έδρα του Μυραϊκού. Στον 2ο Όμιλο η Βερδικούσια «φιλοξενεί» την Ακαδημία Τυρνάβου, η οποία «κατοικεί» στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα. Τέλος, η αναμέτρηση Μελισσοχώρι-Μελία, συγκεντρώνει το ενδιαφέρον στον 3ο Όμιλο της Β΄ΕΠΣΛ.
Δείτε αναλυτικά το πρόγραμμα της 15ης αγωνιστικής του 1ου Ομίλου της Β' ΕΠΣΛ (19-02-2017 - 15:00):
Ακαδημία Αχιλλέως - Ανθούπολη
Παναγροτικός Νίκαιας - Αναγέννηση Φαρσάλων
Μυραϊκός - Μαυροβούνι
Ατρόμητος Βαμβακούς - Τοξότης Λάρισας
Άρης Διλόφου - Λύκοι Λάρισας
Ναρθάκι - Α.Ε.Σ Χαραυγή
Δόξα Υπέρειας- ρεπό
Η βαθμολογία:
1. Μαυροβούνι 31
2. Ατρόμητος Βαμβακούς 30**
3. Παναγροτικός Νίκαιας 25
4. Αναγέννηση Φαρσάλων 24**
5. Ναρθάκι 21
6. Δόξα Υπέρειας 21
7. Λύκοι Λάρισας 21
8. Ακαδημία Αχιλλέως 17
9. Ανθούπολη 12
10. Τοξότης Λάρισας 10
11. Χαραυγή 7*
12. Άρης Διλόφου 5
13. Μυραϊκός 4
*Η Χαραυγή ξεκίνησε το πρωτάθλημα με -4 βαθμούς
** Αναγέννηση Φαρσάλων και Ατρόμητος Βαμβακούς έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο
Δείτε αναλυτικά το πρόγραμμα της 15ης αγωνιστικής του 2ου Ομίλου της Β' ΕΠΣΛ (18-02-2017 - 15:00):
Βερδικούσια-Ακαδημία Τυρνάβου
Κουλούρι-Μεσοχώρι
Πλατανούλια-Δένδρα
Βαλανίδα-Δολιχιακός
Αμπελόκηποι-Μεγάλο Ελ/χωρι
Καρυά-Ροδιακός
Ρεπό: Πανιώνιος
Η Βαθμολογία:
1. Ακαδημία Τυρνάβου 31-10 28
2. Δολιχιακός 31-16 24
3. Αμπελόκηποι 32-16 22
4. Καρυά 23-21 22
5. Μεσοχώρι 18-13 22
6. Δένδρα 19-27 21
7. Πλατανούλια 18-23 19
8. Κουλούρι 28-25 16
9. Ροδιακός 18-22 15
10. Βαλανίδα 20-20 15
11. Βερδικούσια 20-28 12
12. Πανιώνιος 17-24 8
13. Μεγάλο Ελ/χωρι 7-36 3
*Ο Πανιώνιος, οι Αμπελόκηποι και ο Δολιχιακός ξεκίνησαν το πρωτάθλημα με -2 βαθμούς
*Καρυά και Κουλούρι έχουν ένα ματς λιγότερο
Δείτε αναλυτικά το πρόγραμμα της 15ης αγωνιστικής του 3ου Ομίλου της Β' ΕΠΣΛ (18-02-2017 - 15:00):
Ομόνοια-Μαρμαρίνη
Στόμιο-Αρμένιο
Σ.Σ. Ραψάνης-Ομορφοχώρι
Πελασγιώτιδα-Λαρισαϊκός
Ανάβρα-Νέο Περιβόλι
Χειμάδι-Ατρόμητοι/Θύελλα
Μελισσοχώρι-Μελία
Η Βαθμολογία:
1. Μελισσοχώρι 26-13 29
2. Ανάβρα 30-17 25
3. Χειμάδι 35-20 24
4. Μαρμαρίνη 19-15 23
5. Λαρισαϊκός 22-16 21
6. Μελία 27-24 21
7. Σ.Σ. Ραψάνης 23-19 21
8. Ομορφοχώρι 22-24 19
9. Ατρόμητοι/Θύελλα 21-14 19
10. Πελασγιώτιδα 16-16 18
11. Νέο Περιβόλι 15-24 16
12. Στόμιο 18-28 15
13. Ομόνοια 21-29 13
14. Αρμένιο 10-48 2