Βαθμολογία

Με μεγάλο ενδιαφέρον οι αναμετρήσεις της Β' ΕΠΣΛ

Με πολλές και ενδιαφέρουσες αναμετρήσεις «ξεδιπλώνεται» η 15η αγωνιστική στους Ομίλους της Β' ΕΠΣΛ.

Το πρωτοπόρο του 1ου Ομίλου Μαυροβούνι «δοκιμάζεται» στην έδρα του Μυραϊκού. Στον 2ο Όμιλο η Βερδικούσια «φιλοξενεί» την Ακαδημία Τυρνάβου, η οποία «κατοικεί» στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα. Τέλος, η αναμέτρηση Μελισσοχώρι-Μελία, συγκεντρώνει το ενδιαφέρον στον 3ο Όμιλο της Β΄ΕΠΣΛ.

Δείτε αναλυτικά το πρόγραμμα της 15ης αγωνιστικής του 1ου Ομίλου της Β' ΕΠΣΛ (19-02-2017 - 15:00):

Ακαδημία Αχιλλέως - Ανθούπολη

Παναγροτικός Νίκαιας - Αναγέννηση Φαρσάλων

Μυραϊκός - Μαυροβούνι

Ατρόμητος Βαμβακούς - Τοξότης Λάρισας

Άρης Διλόφου - Λύκοι Λάρισας

Ναρθάκι - Α.Ε.Σ Χαραυγή

Δόξα Υπέρειας- ρεπό

Η βαθμολογία:

1. Μαυροβούνι 31

2. Ατρόμητος Βαμβακούς 30**

3. Παναγροτικός Νίκαιας 25

4. Αναγέννηση Φαρσάλων 24**

5. Ναρθάκι 21

6. Δόξα Υπέρειας 21

7. Λύκοι Λάρισας 21

8. Ακαδημία Αχιλλέως 17

9. Ανθούπολη 12

10. Τοξότης Λάρισας 10

11. Χαραυγή 7*

12. Άρης Διλόφου 5

13. Μυραϊκός 4

*Η Χαραυγή ξεκίνησε το πρωτάθλημα με -4 βαθμούς

** Αναγέννηση Φαρσάλων και Ατρόμητος Βαμβακούς έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο

Δείτε αναλυτικά το πρόγραμμα της 15ης αγωνιστικής του 2ου Ομίλου της Β' ΕΠΣΛ (18-02-2017 - 15:00):

Βερδικούσια-Ακαδημία Τυρνάβου

Κουλούρι-Μεσοχώρι

Πλατανούλια-Δένδρα

Βαλανίδα-Δολιχιακός

Αμπελόκηποι-Μεγάλο Ελ/χωρι

Καρυά-Ροδιακός

Ρεπό: Πανιώνιος

Η Βαθμολογία:

1. Ακαδημία Τυρνάβου 31-10 28

2. Δολιχιακός 31-16 24

3. Αμπελόκηποι 32-16 22

4. Καρυά 23-21 22

5. Μεσοχώρι 18-13 22

6. Δένδρα 19-27 21

7. Πλατανούλια 18-23 19

8. Κουλούρι 28-25 16

9. Ροδιακός 18-22 15

10. Βαλανίδα 20-20 15

11. Βερδικούσια 20-28 12

12. Πανιώνιος 17-24 8

13. Μεγάλο Ελ/χωρι 7-36 3

*Ο Πανιώνιος, οι Αμπελόκηποι και ο Δολιχιακός ξεκίνησαν το πρωτάθλημα με -2 βαθμούς

*Καρυά και Κουλούρι έχουν ένα ματς λιγότερο

Δείτε αναλυτικά το πρόγραμμα της 15ης αγωνιστικής του 3ου Ομίλου της Β' ΕΠΣΛ (18-02-2017 - 15:00):

Ομόνοια-Μαρμαρίνη

Στόμιο-Αρμένιο

Σ.Σ. Ραψάνης-Ομορφοχώρι

Πελασγιώτιδα-Λαρισαϊκός

Ανάβρα-Νέο Περιβόλι

Χειμάδι-Ατρόμητοι/Θύελλα

Μελισσοχώρι-Μελία

Η Βαθμολογία:

1. Μελισσοχώρι 26-13 29

2. Ανάβρα 30-17 25

3. Χειμάδι 35-20 24

4. Μαρμαρίνη 19-15 23

5. Λαρισαϊκός 22-16 21

6. Μελία 27-24 21

7. Σ.Σ. Ραψάνης 23-19 21

8. Ομορφοχώρι 22-24 19

9. Ατρόμητοι/Θύελλα 21-14 19

10. Πελασγιώτιδα 16-16 18

11. Νέο Περιβόλι 15-24 16

12. Στόμιο 18-28 15

13. Ομόνοια 21-29 13

14. Αρμένιο 10-48 2