Μεγάλη νίκη για Τρίκαλα, απώλεια ο Άρης

Εξ αναβολής αναμετρήσεις είχαμε σήμερα (15/2) για το πρωτάθλημα της Football League με μια αναμέτρηση για την 9η αγωνιστική και μια για την 10η.

Για την 9η αγωνιστική η αναμέτρηση ανάμεσα στα Τρίκαλα και την Αναγέννηση Καρδίτσας με την ομάδα του Αλέκου Βοσνιάδη να μετατρέπει σε τυπική διαδικασία το θεσσαλικό ντέρμπι το οποίο είχε καθαρίσει από το ημίχρονο με τα τέρματα των Αρναρέλλη (37' πεν.) και Κουσκουνά (44'). Οι δυο ομάδες ολοκλήρωσαν τον αγώνα με 10 παίκτες καθώς την κόκκινη κάρτα αντίκρισαν ο σκόρερ του 1-0 από πλευράς Τρικάλων και ο Μπλέντι από την Αναγέννηση.

Στο άλλο σημερινό παιχνίδι στον Εύοσμο ο Άρης άφησε ακόμα δυο βαθμούς στην προσπάθεια που κάνει για την άνοδο στην μεγάλη κατηγορία, με την ομάδα του Νίκου Αναστόπουλου να πληρώνει τις κραυγαλέες ευκαιρίες που έχασε στο πρώτο ημίχρονο με τον Ίλιτς. Ο Σέρβος πάντως ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ επτά λεπτά μετά την έναρξη του δεύτερου μέρους, για να ισοφαρίσει στο τελικό 1-1 στο 86' ο Φελίπε με σουτ.

Αύριο (16/2) υπάρχει ακόμα μια εξ αναβολής αναμέτρηση αυτή στις Σέρρες ανάμεσα στον Πανσερραϊκό και την Λαμία που θα ξεκινήσει στις 15:00 και θα μεταδοθεί από την ΕΡΤ3.