Αστέρας Τρίπολης-Ατρόμητος 0-1

Το γκολ του Νταουντά στη τελευταία φάση του πρώτου ημιχρόνου, χάρισε στον Ατρόμητο, ένα υπερπολύτιμο διπλό, μέσα στην Τρίπολη, με τον Ρικάρντο Σα Πίντο, να ντεμπουτάρει με το... δεξί στον πάγκο της ομάδας του Περιστερίου, σε αγώνα πρωταθλήματος.

Ενώ όλα έδειχναν πως οι δύο ομάδες θα πάνε στα αποδυτήρια με το 0-0, οι φιλοξενούμενοι στην τελευταία φάση του ημιχρόνου, αιφνιδίασαν τους γηπεδούχους, με τον Nταουντά, με πλασέ να περνάει τη μπάλα κάτω από τα πόδια των Σελίν και Ντοναρούμα, με τον Νιγηριανό επιθετικό να ανοίγει λογαριασμό και στο ελληνικό πρωτάθλημα.

Αστέρας Τρίπολης (Δημήτρης Ελευθερόπουλος): Ντοναρούμα, Δημούτσος (75' Ιωαννίδης), Χαμντανί, Σελίν, Γιαννούλης, Ιγκλέσιας (63’ Καλτσάς), Στανισάβλιεβιτς (83' Τσιλιανίδης), Τσουκαλάς, Μάσα, Φαρίνια, Μανιάς.

Ατρόμητος (Ρικάρντο Σα Πίντο): Γκορμπούνοφ, Παντελιάδης, Μπάχα, Φυτανίδης, Ούμπιδες, Ζησόπουλος, Πλατέλλας (74’ Κυριακίδης), Κιβρακίδης, Λημνιός (85' Βασιλείου), Τόνσο (75’ Μανιάτης), Νταουντά.