Η ΚΕΔ/ΕΠΟ γνωστοποίησε την Πέμπτη (9/2) τους διαιτητές που θα σφυρίξουν στις αναμετρήσεις της 20ής αγωνιστικής, Στο «Γ. Καραϊσκάκης» και στο ματς του Ολυμπιακού με την ΑΕΛ θα διαιτητεύσει ο Χρήστος Γκράνας (Θράκης), ενώ στη Λεωφόρο για το Παναθηναϊκός - Παναιτωλικός ορίστηκε ο Σπύρος Σελίμος (Λακωνίας).
Ο Γιώργος Φουκάκης (Ηρακλείου) θα βρεθεί στο Καυταντζόγλειο για το Ηρακλής - ΑΕΚ και ο Ανανίας Φωτιάδης (Σερρών) στη Βέροια για το Βέροια - Πανιώνιος.
Τέλος στην άκρως ενδιαφέρουσα αναμέτρηση ανάμεσα στην Ξάνθη και τον ΠΑΟΚ διαιτητής θα είναι ο Γιώργος Κύζας του Συνδέσμου Δράμας. Αναλυτικά:
Σάββατο (11/2)
15:00 Βέροια - Πανιώνιος
Διαιτητής: Ανανίας Φωτιάδης (Σερρών)
Βοηθοί: Θεόδωρος Νταλούκας (Τρικάλων), Νίκος Κωτούλας (Σερρών)
4ος: Ευάγγελος Γρατσάνης (Τρικάλων)
17:15 Αστέρας Τρίπολης - Ατρόμητος
Διαιτητής: Αριστείδης Βάτσιος (Δυτικής Αττικής)
Βοηθοί: Βασίλης Λάμπρου (Ανατολικής Αττικής), Γιώργος Παλαμίδας (Λακωνίας)
4ος: Ιωάννης Νεοφυτιάδης (Κορινθίας)
19:30 Ολυμπιακός - ΑΕΛ
Διαιτητής: Χρήστος Γκράνας (Θράκης)
Βοηθοί: Βασίλης Καραβασίλης (Καβάλας), Ράινχαρτ Μπουξμπάουμ (Ανατολικής Αττικής)
4ος: Γιώργος Κυριαζίδης (Έβρου)
Κυριακή (12/2)
15:00 Κέρκυρα - Λεβαδειακός
Διαιτητής: Γιώργος Κομίνης (Θεσπρωτίας)
Βοηθοί: Γιώργος Καλφόγλου (Θεσπρωτίας), Παναγιώτης Μεσσήνης (Αχαΐας)
4ος: Αριστομένης Κουτσιαύτης (Άρτας)
17:15 Πλατανιάς - ΠΑΣ Γιάννινα
Διαιτητής: Αλέξανδρος Τσαμούρης (Πειραιά)
Βοηθοί: Χρυσούλα Κουρομπύλια (Δυτικής Αττικής), Δημήτρης Ζησιμόπουλος (Πειραιά)
4ος: Ευάγγελος Κορδολαίμης (Ανατολικής Αττικής)
17:15 Ξάνθη - ΠΑΟΚ
Διαιτητής: Γιώργος Κύζας (Δράμας)
Βοηθοί: Βασίλης Καμπούρης (Ευβοίας), Ιωάννης Καραγκιζόπουλος (Ημαθίας)
4ος: Κωνσταντίνος Κοτσάνης (Δράμας)
19:30 Παναθηναϊκός - Παναιτωλικός
Διαιτητής: Σπύρος Σελίμος (Λακωνίας)
Βοηθοί: Ηλίας Αλεξέας (Μεσσηνίας), Τρύφων Πετρόπουλος (Αρκαδίας)
4ος: Γιώργος Γιαννουλάκης (Χανίων)
Δευτέρα (13/3)
19:30 Ηρακλής - ΑΕΚ
Διαιτητής: Γιώργος Φουκάκης (Ηρακλείου)
Βοηθοί: Δημήτρης Γκάγκας (Λάρισας), Κοσμάς Χαρίσης (Γρεβενών)
4ος: Θανάσης Σέζος (Κιλκίς)