Ατρόμητος - Πανιώνιος 1-2

Ο Πανιώνιος πέρασε νικηφόρα από το Περιστέρι, 2-1 τον Ατρόμητο, για την εξ αναβολής 11η αγωνιστική.

Στο 24΄ οι φιλοξενούμενοι έφτασαν στο γκολ, με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μπεν, με την μπάλα να χτυπάει αρχικά στο δοκάρι και στη συνέχεια να καταλήσει στα δίχτυα του Γκορμπούνοφ.

Ο Ατρόμητος στα πρώτα λεπτά της επανάληψης κατόρθωσε να φτάσει στην ισοφάριση. Έπειτα από σέντρα του Κατράνη, ο Λε Ταλέκ έπιασε την κεφαλιά, με την μπάλα να σταματά στο χέρι του Οικονόμου. Ο διαιτητής Τζήλος είδε την παράβαση και στο 48΄ ο Ούμπιδες εκτέλεσε εύστοχα κάνοντας το 1-1.

Οι γηπεδούχοι μετά το γκολ ανέβηκαν ωστόσο, στο 59΄ ο Πανιώνιος με μια εξαιρετική αντεπίθεση και τον Σαββίδη να τελειώνει ιδανικά την φάση, πήρε ξανά το προβάδισμα με 2-1.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Γ. Κορακάκης): Γκορμπούνοφ, Κοντοές (46΄ Λημνιός), Λαζαρίδης, Φυτανίδης, Κατράνης, Μπάχα (71΄ Κεϊτά), Κυριακίδης, Βασιλείου (46΄ Ούμπιδες), Τόνσο, Πλατέλλας, Λε Ταλέκ

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Β. ΜΙΛΟΓΕΒΙΤΣ): Γιαννιώτης, Τασουλής, Οικονόμου, Ρισβάνης, Βλάχος, Κόρμπος, Σιώπης, Φούντας (58΄ Σαββίδης), Μασούντ, Μπεν (90΄ Γιοτά), Ενγκόγκ (33΄ Μασούρας)