Την ανθούπολη «φιλοξενεί» το Μαυροβούνι, όντας πρώτο στον βαθμολογικό πίνακα του 1ου ομίλου της Β' ΕΠΣΛ. Η Ακαδημία Τυρνάβου αγωνίζεται στην έδρα του Ροδιακού και θέλει νίκη κόντρα στον πρότελευταίο της βαθμολίας 2ου ομίλου της Β' ΕΠΣΛ. Στον 3ο Όμιλο της Β΄ΕΠΣΛ, ο Αστήρ Μελισσοχωρίου υποδέχεται τον Θερμαϊκό Στομίου.
Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι διαιτητές των αναμετρήσεων της 12ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Β' ΕΠΣΛ:
Σάββατο 7 Ιανουαρίου 2017
15:00
Ατρόμητος Βαμβακούς - Άρης Διλόφου: Αθανάσιος Δρυστέλλας
Μυραϊκός - Δόξα Υπέρειας: Φώτιος Σαρρός
Παναγροτικός Νίκαιας - Ακαδημία Αχιλλέως: Ιωάννης Ντελέζος
Αναγέννηση Φαρσάλων - Χαραυγή: Χαράλαμπος Διαμάντης
Μαυροβούνι - Ανθούπολη: Μιλτιάδης Μπουρονίκος
Λύκοι Λάρισας - Ναρθάκι: Νικόλαος Χήτος
Ρεπό: Τοξότης Λάρισας
και η μέχρι στιγμής βαθμολογία:
1. Μαυροβούνι 25
2. Ατρόμητος Βαμβακούς 24
3. Αναγέννηση Φαρσάλων 21
4. Ναρθάκι 20
5. Παναγροτικός Νίκαιας 16
6. Λύκοι Λάρισας 14
7. Ακαδημία Αχιλλέως 14
8. Δόξα Υπέρειας 14
9. Τοξότης Λάρισας 9
10. Ανθούπολη 10-13 9
11. Άρης Διλόφου 5
12. Μυραϊκός 4
13. Χαραυγή 4*
*Η Χαραυγή ξεκίνησε το πρωτάθλημα με -4 βαθμούς
Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι διαιτητές των αναμετρήσεων της 12ης αγωνιστικής του 2ου ομίλου της Β' ΕΠΣΛ:
Κυριακή 8 Ιανουαρίου 2017
15:00
Δόξα Βαλανίδας - Ηρακλής Πλατανουλιών: Νικόλαος Κακάνης
Αμπελόκηποι - Πανιώνιος Νέας Σμύρνης: Αλέξανδρος Πάτσης
Όλυμπος Καρυάς - Άρης Κουλουρίου: Θεόφιλος Διαμάντης
Ροδιακός - Ακαδημία Τυρνάβου: Νικόλαος Παλαμίδας
Θύελλα Μεγ. Ελευθεροχωρίου - Ελπίς Μεσοχωρίου: Φώτιος Σαρρός
Κεραυνός Δένδρων - Προοδ. Βερδικούσσας: Ιωάννης Ρούπελας
Ρεπό: Δολιχιακός
και η μέχρι στιγμής βαθμολογία:
1. Ακαδημία Τυρνάβου 25
2. Δολιχιακός 23
3. Όλυμπος Καρυάς 19
4. Αμπελόκηποι 16
5. Ελπίς Μεσοχωρίου 16
6. Ηρακλής Πλατανουλιών 13
7. Άρης Κουλουρίου 13
8. Δόξα Βαλανίδας 12
9. Κεραυνός Δένδρων 12
10. Προοδευτική Βερδικούσιας 11
11. Πανιώνιος Νέας Σμύρνης 7
12. Ροδιακός 5
13. Θύελλα Μεγάλου Ελευθεροχωρίου 3
Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι διαιτητές των αναμετρήσεων της 12ης αγωνιστικής του 3ου όμιλου της Β' ΕΠΣΛ:
Κυριακή 8 Ιανουαρίου 2017
15:00
Προοδευτική Ανάβρας - Πελασγιώτις Λάρισας: Δημοσθένης Γιάντσης
Ολυμπιακός Χειμαδίου - Σ.Σ. Ραψάνης: Αδάμος Κουκούλης
Αστήρ Μελισσοχωρίου - Θερμαϊκός Στομίου: Νικόλαος Γκαραβέλης
Ένωσις Μελίας - Χείμαρρος Μαρμαρίνης: Ευάγγελος Καραθάνος
Ατρόμητοι/Θύελλα Λάρισας - Αναγέννηση Δ. Αρμενίου: Δημήτριος Μίχος
Αστήρ Ν. Περιβολίου - Δόξα Ομορφοχωρίου: Αδάμος Γεωργίου
Λαρισαϊκός - Ομόνοια: Χρήστος Νίτσας
και η μέχρι στιγμής βαθμολογία:
1. Αστήρ Μελισσοχωρίου 23
2. Χείμαρρος Μαρμαρίνης 21
3. Σ.Σ. Ραψάνης 20
4. Προοδευτική Ανάβρας 20
5. Ολυμπιακός Χειμαδίου 18
6. Πελασγιώτιδα 17
7. Ατρόμητοι/Θύελλα Λάρισας 15
8. Δόξα Ομορφοχωρίου 15
9. Λαρισαϊκός 14
10. Ένωση Μελίας 14
11. Θερμαϊκός Στομίου 12
12. Αστήρ Ν. Περιβολίου 11
13. Ομόνοια 9
14. Αναγέννηση Δ. Αρμενίου 1