Περιπετειώδες νίκες για Λαμία, Άρη, τριάρα τα Τρίκαλα

Εμβόλιμη αγωνιστική είχαμε σήμερα (22/12) στο πρωτάθλημα της Football League με την διεξαγωγή των αναμετρήσεων της 7ης αγωνιστικής.

Μια αγωνιστική στην οποία η πρωτοπόρος Λαμία πέτυχε νέα νίκη αυτή την φορά απέναντι στην Καλλιθέα, ενώ σαρωτικά ήταν τα Τρίκαλα απέναντι στον Πανθρακικό σε μια αγωνιστική στην οποία είχαμε τον παρθενικό βαθμό για τον Πανελευσινιακό.

Στην Λαμία η πρωτοπόρος τοπική ομάδα νίκησε με 1-0 την Καλλιθέα σε μια περίεργη αναμέτρηση στην οποία είχαμε ενός λεπτού σιγή στην μνήμη του Μάκη Γερμανάκου, αλλά στο δεύτερο ημίχρονο!!!!!, είχαμε εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Βάντερσον που σωστά δεν μέτρηση καθώς ο παίκτης των Στερεοελλαδιτών ξεκίνησε για την εκτέλεση και σταμάτησε για να δει που θα πέσει ο πορτιέρο της Καλλιθέας με συνέπεια να μην μετρήσει το πέναλτι. Το 1-0 δεν άλλαξε με την Λαμία να φτάνει τους 19 βαθμούς.

Δυο βαθμούς λιγότερους έχει ο Απόλλων Σμύρνης ο οποίος με χρυσό σκόρερ τον Αντώνη Πετρόπουλο λύγισε την αντίσταση του Πανσερραϊκού με 1-0 με την Ελαφρά Ταξιαρχία να είναι στην 2η θέση με 17 βαθμούς ισόβαθμη του Άρη, ενώ στα Τρίκαλα ο ΑΟΤ ήταν καταιγιστικός απέναντι στον Πανθρακικό τον οποίο νίκησε με 3-0.

Πρώτος βαθμός σήμερα για την ομάδα του Πανελευσινιακού η οποία αναδείχθηκε ισόπαλη με 1-1 στην έδρα της με αντίπαλο την Σπάρτη, ενώ πολύτιμες εντός έδρας νίκες για την συνέχεια πέτυχαν ο Αχαρναϊκός απέναντι στον Αγροτικό Αστέρα με 2-1 και ο Κισσαμικός κόντρα στον Αιγινιακό με 1-0.

Στις αναμετρήσεις των 17:00 ο Άρης νίκησε δύσκολα τα Χανιά με 2-1, ενώ στο Ηράκλειο ο ΟΦΗ νίκησε με 1-0 τον Παναιγιάλειο με την αγωνιστική να ολοκληρώνεται αύριο με την αναμέτρηση στην Μυτιλήνη ανάμεσα στην Καλλονή και την Αναγέννηση Καρδίτσας.

Αναλυτικά τα μέχρι στιγμής αποτελέσματα της 7ης αγωνιστικής της Football League:

Κισσαμικός - Αιγινιακός 1-0

Αχαρναϊκός - Αγροτικός Αστέρας 2-1

Πανελευσινιακός - Σπάρτη 1-1

Απόλλων Σμύρνης - Πανσερραϊκός 1-0

Τρίκαλα - Πανθρακικός 3-0

Λαμία - Καλλιθέα 1-0

ΟΦΗ - Παναιγιάλειος 1-0

Άρης - Χανιά 2-1