Καλή εμφάνιση για Αμυγδαλέα, αλλά δεν ήρθε η νίκη

Ισόπαλη με σκορ 2-2 αναδείχθηκε σήμερα (27/11) η ομάδα του Αετού Αμυγδαλέας κόντρα στο Καλοχώρι για την 12η αγωνιστική της Α' ΕΠΣΛ.

Όπως δήλωσε στο athleticlarissa ο προπονητής Γιώργος Λιάπης η εμφάνιση της ομάδας του με το Καλοχώρι ήταν πολύ καλή και το τελικό αποτέλεσμα αδικεί την Αμυγδαλέα. Ουσιασικά η ομάδα πλήρωσε τα λάθη της στο εξάλεπτο που το 0-2 έγινε 2-2.

Στο 10' καλό σουτ του Καρβούνη η μπάλα πέρασε άουτ, ενώ στο 18' ο Κουρούκας με προβολή πέτυχε το 0-1. Στο 25' ο Ανδριανόπουλος έκανε το πλασέ όμως είδε τον αντίπαλο τερματοφύλακα να αποκρούει, ενώ ένα λεπτό πριν την ανάπαυλα από μπαλιά του Δημητρέλη ο Καρβούνης με πλασέ πέτυχε το 0-2 που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη και πιο συγκεκριμένα στο 50' οι γηπεδούχοι μείωσαν σε 1-2, ενώ στο 52' έφτασαν και στο 2-2. Στην συνέχεια η ομάδα της Αμυγδαλέας προσπάθησε για το 2-3 και είχε ένα καλό σουτ του Δημητρέλη στο 70' να φεύγει άουτ, ενώ στο 85' το σουτ του Καρβούνη απέκρουσε ο αντίπαλος τερματοφύλακας.

Αετός Αμυγδαλέας (Γιώργος Λιάπης): Κωνσταντίνου, Κορλός (75' λ τ. Σάρα), Χατζηιωαννίδης, Πολύζος, Πρίφτης, Υφαντής, Ανδριανόπουλος (82' Ευαγγελούλης), Αντωνόπουλος, Κουρούκας (85' Σκούπρας), Δημητρέλης, Καρβούνης.