Επική ανατροπή στο Σαμπντόρια - Σασουόλο

Επική ανατροπή σημείωσε η ομάδα της Σαμπντόρια κόντρα στην Σασουόλο από την οποία βρέθηκε να χάνει 0-2 και από το 84' μέχρι την λήξη σκόραρε τρεις φορές για την μεγάλη νίκη-ανατροπή.

Ματς ακατάλληλο για καρδιακούς αυτό στην Γένοβα όπου ύστερα από ένα στείρο 0-0 στο πρώτο ημίχρονο, στην επανάληψη η Σασουόλο σκόραρε στο 64' με τον Ρίκι για το 0-1, ενώ στο 74' πέτυχε και το 0-2 με τον Ραγκούσα και ουσιαστικά το παιχνίδι έδειχνε τελειωμένο.

Όλα αυτά μέχρι το 84' όταν ξεκίνησε αντεπίθεση η Σαμπντόρια η οποία στο λεπτο εκείνο μείωσε σε 1-2 με διπλή προσπάθεια του Κουαλιαρέλα και στο 86' έφτασε στο 2-2 με τον Μουριέλ εύκολα σε κενή εστία να φέρνει το ματς στα ίσια.

Το ματς όμως και τα γκολ δεν είχαν ολοκληρωθεί καθώς στο 90'+1 οι γηπεδούχοι έφτασαν και στο 3-2 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μουριέλ πετυχαίνοντας μια από τις μεγαλύτερες ανατροπές που έχουν σημειωθεί ποτέ.