Απώλεια για την Αγιά, 3-3 με Λάρισα 2012

Βαθμολογική απώλεια είχαμε σήμερα (19/11) για τον Δωτιέα Αγιάς ο οποίος αναδείχθηκε ισόπαλος 3-3 με την Λάρισα 2012 για την 11η αγωνιστική της Α' ΕΠΣΛ.

Η ομάδα του Κώστα Τσανά μετά την ισοπαλία αυτή έμεινε 8 βαθμούς πίσω από τον πρωτοπόρο Αχιλλέα Φαρσάλων, ενώ είδε και τον Οικονόμο Τσαριτσάνης να την φτάνει στην βαθμολογία.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 11', ενώ στο 20' έφτασαν και στο 0-2 αιφνιδιάζοντας την Αγιά. Στο 33' ο Φιλιππούλης με προβολή μείωσε σε 1-2 που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου, ενώ στο 65' ο Μπόντε με σουτ ύστερα από σέντρα του Γούτου Β. πέτυχε το 2-2.

Στο 83' ο Δωτιέας έφτασε στην πλήρη ανατροπή και στο 3-2 με το απευθείας κτύπημα φάουλ του Φιλιππούλη, όμως στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων η Λάρισα 2012 ισοφάρισε στο τελικό 3-3.

Δωτιέας Αγιάς (Κώστας Τσανάς): Φαρμάκας, Γούτος Β., Φιλιππούλης, Τσαγκάλι, Σούλι, Ντακούλας, Νάτσης, Γούτος Ν., Μπόντε, Χαλάτσης, Γιαννακός (46' Τσατσαλίδης).