Αχιλλέας τριών αστέρων, 3-0 τον Αστέρα Τυρνάβου

Νίκη με σκορ 3-0 σημείωσε σήμερα (19/11) ο Αχιλλέας Φαρσάλων κόντρα στον Αστέρα Τυρνάβου σε αναμέτρηση για την 11η αγωνιστική της Α' ΕΠΣΛ.

Η ομάδα του Τάκη Παραφέστα πήρε ακόμα μια νίκη, αποδεικνύοντας γιατί θεωρείται το αδιαφιλονίκητο φαβορί για την άνοδο στην Γ' Εθνική.

Ο Αχιλλέας είχε την κατοχή της μπάλας και στο 40' άνοιξε το σκορ με ωραίο σουτ του Περήφανου, ενώ το γρήγορο 2-0 στην επανάληψη με το πλασέ του Ρέψη στο 50' έκανε πιο απλό το έργο των γηπεδούχων. Στο 75' ο Λόλας με σουτ έξω από την περιοχή σημείωσε το τελικό 3-0.

Για τους πρωτοπόρους της κατηγορίας χαμένε ευκαιρίες είχαν ο Σβερκούλης, ο Ρέψης, ο Λόλας και ο Καραμπούζης.

Για τον Αστέρα Τυρνάβου μίλησε στο athleticlarissa ο προπονητής της ομάδας Αποστόλης Κορομηλάς όπου δήλωσε:

«Θεωρώ ότι σταθήκαμε πολύ καλά μέχρι το 40' όπου δεχτήκαμε το 1-0, είχαμε δυο πολύ καλά σουτ με τους Γκαραγκούνη Λ. και Γκαραγκούνη Σ. που όμως αποκρούστηκαν από τον τερματοφύλακα του Αχιλλέα, όμως στην επανάληψη φάνηκε η ανωτερότητα των Φαρσάλων».

Αχιλλέας Φαρσάλων (Τάκης Παραφέστας): Κουτσοκέρας, Καραμπούζης (80' λ.τ. Νταϊλιάνι), Περήφανος, Μανιώτης, Οικονόμου, Νεμπεγλέρας, Κουμπούρας, Ρέψης (70' Τλούπας), Λώλας, Νάστας (75' Σβερκούλης), Βούλγαρης.