Πληγώθηκε ο Αετός από την Δόξα

Την ήττα με σκορ 3-1 γνώρισε σήμερα (19/11) ο Αετός Αμυγδαλέας από την Δόξα Αργυροπουλίου για την 11η αγωνιστική της Α' ΕΠΣΛ.

Η ομάδα του Γιώργου Λιάπη μπορεί να ισοφάρισε άμεσα το τέρμα που δέχτηκε ωστόσο δεν μπόρεσε να αποφύγει την ήττα, ενώ στο πρώτο μέρος είχε τις ευκαιρίες για να προηγηθεί.

Στο 5' και στο 7' λοιπόν είχαμε τις πρώτες ευκαιρίες μετα τα σουτ του Καρβούνη να φεύγουν άουτ, ενώ στο 12' την εξ επαφής κεφαλιά του Κουρούκα απέκρουσε ο αντίπαλος τερματοφύλακας.

Στην επανάληψη και πιο συγκεκριμένα στο 57' η Δόξα έκανε το 0-1, ενώ ένα λεπτό αργότερα ο Πολύζος με ωραία κεφαλιά έκανε το 1-1. Όμως το Αργυροπούλι σκοράροντας δυο φορές από ισάριθμες αντεπιθέσεις πήρε την νίκη με 1-3.

Αετός Αμυγδαλέας (Γιώργος Λιάπης): Κωνσταντίνου, Κορλός, Χατζηιωαννίδης, Πρίφτης, Πολύζος, Λουκανίκας (82' Σάρρα), Υφαντής, Δημητρέλης (61' Παπακωστούλης), Κουρούκας, Καρβούνης (70' Ανδριανόπουλος), Αντωνόπουλος