Ήττα για Μυραϊκο, 1-2 από την Αναγέννηση Φαρσάλων

Την ήττα με σκορ 1-2 γνώρισε σήμερα (19/11) η ομάδα του Μυραϊκού από την Αναγέννηση Φαρσάλων σε αναμέτρηση για την 8η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Β' ΕΠΣΛ.

Όπως δήλωσε στο athleticlarissa.gr ο προπονητής του Μυραϊκού Κώστας Σολομός:

«Η ομάδα μου ήταν πολύ καλή στο παιχνίδι, που ήταν μοιρασμένο και κρίθηκε στις λεπτομέρειες. Εμείς είχαμε δυο κλασικές ευκαιρίες για γκολ με Νέλι και Ιορδανίδη, όμως δεχτήκαμε το 0-1 στο 25'. Παρ όλα αυτά δέκα λεπτά αργότερα φτάσαμε στο 1-1 με πλασέ του Νέστρα, ενώ στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 55' και στο 60' δυο καλά σουτ του Ιορδανίδη και του Χριστοδούλου δεν βρήκαν στόχο. Στο 65' έγινε το 1-2, αλλά θα μπορούσαμε για το 2-2 στις δυο ευκαιρίες που είχαμε, στο 72' με το σουτ του Νέστορα που απέκρουσε ο αντίπαλος τερματοφύλακας και στο 80' με το σουτ του Γκερλιώτη που επίσης απέκρουσε ο τερματοφύλακας».