Λύτρωση στο φινάλε για την Εθνική μας!

Με υπέροχο γκολ του Γιώργου Τζαβέλλα στο 95ο λεπτό, η Εθνική μας ομάδα κατάφερε να λυτρωθεί και να αποσπάσει την ισοπαλία από την Βοσνία (1-1). Διατήρησε το +3 στη μάχη για την 2η θέση η γαλανόλευκη.

Με τον Γιώργο Τζαβέλλα να έχει τον τελευταίο λόγο και να... υπογράφει τον αγώνα με ένα υπέροχο γκολ, η Εθνική μας ομάδα στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων (95') κατάφερε να σώσει την παρτίδα και να πάρει μια λυτρωτική ισοπαλία απέναντι στην Βοσνία (1-1), διατηρώντας το +3 στη μάχη για την 2η θέση των προκριματικών του Μουντιάλ.

Η γαλανόλευκη μπορεί να μην ήταν καλύτερη από τους Βόσνιους, όμως πάλεψε, δεν τα παράτησε, στο δεύτερο ημίχρονο ανέβασε την απόδοσή της και έχοντας το κοκαλάκι της νυχτερίδας, θυμίζοντας παλαιότερες... χρυσές εποχές που όλα μας πήγαιναν πρίμα, πήρε τον βαθμό και μένει μόνη 2η στη βαθμολογία, δείχνοντας χαρακτήρα.

ΕΛΛΑΔΑ: Καρνέζης, Τοροσίδης, Τζαβέλλας, Παπασταθόπουλος, Παπαδόπουλος, Σάμαρης, Μανιάτης (60' Γιαννιώτας), Σταφυλίδης, Μάνταλος (87' Καρέλης), Φορτούνης, Μήτρογλου.

ΒΟΣΝΙΑ: Μπέγκοβιτς, Σπάχιτς (70' Σούνιτς), Ζουκάνοβιτς, Βράνιες, Κολάσινατς, Χαΐροβιτς (87' Μπίτσακσιτς), Λούλιτς, Γιάγιαλο, Πιάνιτς, Ιμπίσεβιτς (84' Τζούριτς), Τζέκο.

Γκολ: 95' Τζαβέλλας / 32' αυτ. Καρνέζης.

Κάρτες: 10' Σπάχιτς, 12' Τζέκο,  65' Χαΐροβιτς, 66' Πιάνιτς, 79' Λούλιτς, 79' Παπασταθόπουλος, 93' Γιάγιαλο, 95' Βράνιες, 95' Τζαβέλλας.

Κόκκινες: 79' Παπαδόπουλος, 79' Τζέκο.