Δεν τα κατάφερε στο τέλος ο Μυραϊκός...

Σε ένα παιχνίδι με «γκολ και θέαμα», Ναρθάκι και Μυραϊκός μοιράστηκαν τις εντυπώσεις, όχι όμως και τους βαθμούς, με τελικό νικητή τους γηπεδούχους (3-2).

Το παιχνίδι ήταν μοιρασμένο στο πρώτο μέρος, με τους γηπεδούχους ωστόσο να έχουν δύο δοκάρια και να καταφέρνουν εν τέλει να προηγηθούν στο 30ο' λεπτό.

Στο 35' ο Μυραϊκός ύστερα από πάσα του Χριστοδούλου στον Χουνεσάϊ, έκανε το 1-1 .Επτά λεπτά αργότερα μάλιστα, μπήκε μπροστά στο σκορ όταν ο Χριστοδούλου έκανε την καθεστη πάσα καιο Νέστορας το πλασέ διαμόρφωσε το 1-2.

Στο 55' ο Μυραϊκός θα μπορούσε να είχε βάλει το τρίτο γκολ, όταν το φάουλ εκτέλεσε ο Ιορδανίδης, απέκρουσε ασταθώς ο τερματοφύλακας και η μπάλα πήγε στο οριζόντιο δοκάρι και εν συνεχεία κόρνερ.

Στο 60΄έγινε το 2-2 και στο 78' το τελικό 3-2 για τους γηπεδούχους. Στο 85' ένα σουτ καλό του Ιορδανίδη πέρασε άουτ.

Δείτε τη σύνθεση με την οποία παρατάχθηκε στον αγωνιστικό χώρο ο Μυραϊκός:

Κώστας Σολωμός: Βογιατζής, Βλάνδος, Μάντζας, Γκερλιώτης (80' Θυμάκης), Καραγιάννης, Μπαντούλης, Κυριακάκης, Χουσενάϊ, Νέστορας (68' Λιντσούλης), Χριστοδούλου , Ιορδανίδης