Νίκη με ανατροπή για την Πέλα, 1-2 την Ομόνοια

Μια πολύ σπουδαία νίκη με ανατροπή σημείωσε η ομάδα της Πελασγιώτιδας με 2-1 στην έδρα της Ομόνοιας το απόγευμα του Σαββάτου (5/11) για τον 3ο όμιλο της Β' ΕΠΣΛ.

Η ομάδα του Γιώργου Χατζή παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ από το 10' αντέδρασε στην επανάληψη και με τέρματα στο 80' και στο 95' έφτασε στην ανατροπή και την μεγάλη νίκη, ενώ έχασε και πέναλτι.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 10' όμως στην επανάληψη η Πέλα είχε την πλήρη κυριαρχία και στο 50' έχασε πέναλτι με τον Γιαλαλή για να κάνει στο 80' το 1-1 ο Κρεμαστάς με κεφαλιά. Το τελικό 1-2 σημείωσε στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Δαμασιώτης με σουτ ύστερα από σέντρα του Γιαλαλή.

Πελασγιώτιδα (Γιώργος Χατζής): Ξίτσας, Σίμος Κ., Κατράνας, Τέλιος, Δαμασιώτης, Ντάφης (46' Χαραλάμπους), Νεράντζης,  Γκαραβέλης, Θεοχαρίδης, Μαροσούλης (70' Κρεμαστάς), Πουρνάρας (46' Γιαλαλής).