Κορομηλάς: «Δεχθήκαμε γκολ από δικά μας λάθη...»

Δηλώσεις μετά την ήττα από τον Τύρναβο, πραγματοποίησε ο τεχνικός του Αστέρα Τυρνάβου, Αποστόλης Κορομηλάς.

Δείτε αναλυτικά:

«Το παιχνίδι ήταν καλό, δεχθήκαμε όμως δύο γκολ από δικά μας λάθη. Στο πρώτο τέταρτο χάσαμε δύο πολύ καλές ευκαιρίες. Στο 10' με την κάθεση πάσα που έκανε ο Τσακίρης στον Γκαραγκούνη Λ. ο οποίος επιχείρησε το σουτ και η μπάλα πέρασε λίγο άουτ. Στο 17ο' λεπτό ύστερα από κάθεση πάσα του Γκαραγκούνη Σ., ο Πάσσιος Α. έκανε το σουτ όμως μπλόκαρε ο αντίπαλος τερματοφύλακας. Στο 25ο' λεπτό δεχθήκαμε το γκολ από δικό μας λάθος. Στο 35΄με αυτογκόλ του Γαλάνη έγινε το 2-0. Στην επανάληψη μπορούσαμε να μειώσουμε το σκορ στο 50' όταν ύστερα από φάουλ, ο Τσακίρης έκανε τη σέντρα και έστειλε τη μπάλα στη συμβολή των δοκών.»