«Χ»ωρίς γκολ Γιάννουλη και Ελασσόνα

Παιχνίδι είχαμε σήμερα (22/10) ανάμεσα στην Δήμητρα Γιάννουλης και τον ΠΟ Ελασσόνας για την 7η Αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α’ ΕΠΣΛ με τις δυο ομάδες να αναδεικνύονται ισόπαλες χωρίς τέρματα.

Ένα παιχνίδι μέτριο χωρίς ιδιαίτερες φάσεις κατά την διάρκεια του αγώνα καθώς ο αγωνιστικός χώρος δεν επέτρεπε στις δύο ομάδες να παίξουν ποδόσφαιρο και να δημιουργήσουν ευκαιρίες.

Στο πρώτο ημίχρονο οι ομάδες ξεκίνησαν το παιχνίδι δυναμικά με κύριο πρωταγωνιστεί την δύναμη. Η Γιάννουλη ήταν αυτή που πίεζε περισσότερο θέλωντας να πετύχει κάποιο τέρμα χωρίς όμως να το κατφέρνει σε έναν κακό αγωνιστικό χώρο. Στο 37' από σέντρα του Κοταρέλα ο Χατζηγρηγορίου έγινε αποδέκτης της μπάλας σούταρε όμως αυτή πέρασε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι με το 0-0 να αποτελεί το σκορ του πρώτου μέρους.

Στην επανάληψη υπήρχε ένταση και πάθος για ένα γρήγορο γκολ με τον Συνάπαλο στο 69' να επιχειρεί δυνατό σουτ στα καρέ της Γιάννουλης όμως ο Κυρανούδης ήταν παρών και μπλόκαρε την μπάλα. Στο 74' από ατομική ενέργεια του Μπαρούτα και πάσα στο Σπανό εκείνος έστειλε την μπάλα δίπλα από το κάθετο δοκάρι.

Διαιτητική Τριπλέτα: Τσιοφλίκη, Αναστασίου, Γκαρέλης.

Δήμητρα Γιάννουλης (Βασίλης Μπακογιάννης): Κυρανούδης, Μπαμπαλης, Αμπατζίδης, Κουρούτσαλης, Εμμανουήλ, Θώμος, Χατζηγρηγορίου, Γκατζούλης, Πατσιωτός (55' Μπαρούτας), Κοταρέλας, Σπανός (80' Ντάλλας).

Ελασσόνα: Μαστοροδήμος, Μπούσιας, Τσένος, Περτζιώνη, Καρλιάμπας, Μπαλαμώτης, Τσιάγκος (66' Μπαρλαγιάννης), Πετκολάι, Μπέλτσιος (83' Μενσούρ), Συνάπαλος (88' Μάρκου).