Μόνος πρώτος στην κορυφή ο Δωτιέας...

Μόνος πρώτος στην κορυφή της Α΄ Κατηγορίας της ΕΠΣΛ παραμένει ο Δωτιέας Αγιάς, ο οποίος επικράτησε με σκορ 1-0 εκτός έδρας του Αετού Μακρυχωρίου, σε ένα παιχνίδι με πολλές δυνατές μονομαχίες.

Το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση επιτεύχθηκε στο 53' λεπτό, όταν και ο Ραμάι έβγαλε σε θέση τετ α τετ Τσατσαλίδη και αυτός με το σουτ που επιχείρησε νίκησε τον αντίπαλο γκολκίπερ. Το παιχνίδι ήταν όμορφο και δυνατό, με τον Δωτιέα Αγιάς να μπαίνει πιο δυνατά στην αναμέτρηση στο πρώτο τέταρτο, ενώ στη συνέχεια ανέλαβε ρόλο οργανωτή το Μακρυχώρι που πίεσε για την ισοφάριση.

Μόλις στο 5΄ λεπτό της αναμέτρησης ο Τσατσαλίδης έκανε ωραία ενέργεια, έβγαλε τετ α  τετ τον Μπόντε ο οποίος έστειλε τη μπάλα άουτ. Στο επόμενο λεπτό την ίδια τύχη είχε η κεφαλιά από τον Τσατσαλίδη.

Στο 13΄μια καλή στιγμή για τους γηπεδούχους, όταν από πολύ κόντα το σουτ που επιχείρησε ο Γκαμπέτας μπλόκαρε ο Φαρμάκας. Στο 22' λεπτό ο Αβέλλας έκανε ωραία σέντρα στον Γκαμπέτα, αυτός όμως στο σουτ που πραγματοποίησε, έστειλε τη μπάλα λίγο άουτ. Στο 34'  ο ίδιος παίκτης έστειλε εκ νέο άουτ τη μπάλα από πλεονεκτική θέση.

Στο 35΄ο Νάτσης έκανε τη σέντρα και ο Τσατσαλίδης έστειλε δε μπόρεσε να βρει δίχτυα. Στο 43΄μια πολύ καλή στιγμή για το Μακρυχώρι, όταν όμορφα ο Παυλόπουλος έβγαλε τη σέντρα στον Δάσσιο, αυτός έδωσε στον Γκαμπέτα, με τον Γούτο Β. να σώζει τη σίγουρη παραβίαση της εστίας του συλλόγου του πάνω στη γραμμή!

Στο δέυτερο ημίχρονο ο Δωτιέας προσπαθησε να διαχειριστεί το υπέρ του σκορ, ενώ το Μακρυχώρι έπαιξε ακόμα πιο δυνατά στο  χώρο του κέντρου. Οι φάσεις μετά την ανάπαυλα δεν ήταν όσες και στο πρώτο μέρος και αυτό είχε σαν αποτέλεσμα την πρώτη αξιοσημείωτη ευκαιρία μετά το 80'...

Στο 83' ο Φιλιππούλης έκανε τη σέντρα, ο Τσατσαλίδης έκανε τη κεφαλιά, με τη μπάλα να περνά πάνω από την αντίπαλη εστία. Τέλος, στο 86΄ο Μπόντε έβγαλε τον Γιαννακό μπροστά από το τέρμα του αντιπάλου, όμως ο τελευταίος δεν ευστόχε να στείλει τη μπάλα.

Αετός Μακρυχωρίου (Γιάννης Μπουρνάκας): Πουτσιάκας, Καρβούνης, Χριστιανίδης (62' Σεβαστόπουλος), Δάσσιος, Τίκος, Μπουζώνας, Παυλόπουλος (80' Τζίκα Ν.), Τέας, Γκαραλιάκος (30' Πάσιος), Γκαμπέτας, Αβέλλας.

Δωτιέας Αγιάς (Κώστας Τσότσος):  Φαρμάκας, Γούτος Β. (57' Φιλιππούλης), Γούτος Ν., Τσακάλι, Σούλι, Νάτσης, Τσατσαλίδης, Ντακούλας, Ραμάι (85' Γιαννακός), Παππάς, Μπόντε (90 Τσαγκαλάς).

Οι διαιτητές της αναμέτρησης: Βλιώρας Λάμπρος,  Μάνος ο πρώτος, Στάικος ο δεύτερος.