Συνέχεια είχαμε σήμερα Σάββατο (22/10) στο πρωτάθλημα της Β' ΕΠΣΛ με την διεξαγωγή των αναμετρήσεων της 4ης αγωνιστικής στον 1ο και τον 3ο όμιλο.
Στον 1ο όμιλο το 4/4 έκανε η ομάδα του Μαυροβουνίου που επικράτησε στην έδρα του Τοξότη Λάρισας με 1-0 και αποσπάστηκε τέσσερις βαθμούς από το Ναρθάκι και τους Λύκους που αναδείχθηκαν ισόπαλοι με Δόξα Υπέρειας (2-2) και Αναγέννηση Φαρσάλων (1-1) αντίστοιχα.
Για τον 3ο όμιλο οι Ατρόμητοι/Θύελλα Λάρισας δεν συνάντησαν κανένα πρόβλημα με αντίπαλο τον Αστέρα Ν. Περιβολίου τον οποίο νίκησαν με το ευρύ 6-0 και παρέμειναν στην κορυφή με 10 βαθμούς έναντι 8 του Λαρισαϊκού και 7 του Σ.Σ. Ραψάνης που έχει ένα ματς λιγότερο. Ο Λαρισαϊκός επιβλήθηκε με 3-1 της Ένωσης Μελίας, ενώ η ομάδα της Ραψάνης υποδέχεται αύριο την Ομόνοια στην αναμέτρηση με την οποία κλείνει η 4η αγωνιστική στον 3ο όμιλο.
Αναλυτικά τα αποτελέσματα των αναμετρήσεων της 4ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Β'ΕΠΣΛ:
Δόξα Υπέρειας - Ναρθάκι 2-2
Χαραυγή - Ατρόμητος Βαμβακούς 0-2
Ανθούπολη - Μυραϊκός 3-1
Λύκοι Λάρισας - Αναγέννηση Φαρσάλων 1-1
Τοξότης Λάρισας - Μαυροβούνι 0-1
Ακαδημία Αχιλλέως - Άρης Διλόφου 4-2
Ρεπό: Παναγροτικός Νίκαιας
Βαθμολογία:
1. Μαυροβούνι 12
2. Ναρθάκι 8
3. Λύκοι Λάρισας 8
4. Δόξα Υπέρειας 7
5. Ατρόμητος Βαμβακούς 7
6. Παναγροτικός Νίκαιας 6
7. Αναγέννηση Φαρσάλων 5
8. Ακαδημία Αχιλλέως 5
9. Ανθούπολη 5
10. Άρης Διλόφου 2
11. Χαραυγή 0
12. Τοξότης Λάρισας 0
13. Μυραϊκός 0
5η αγωνιστική
Σάββατο 29 Οκτωβρίου
15:00
Τοξότης Λάρισας - Λύκοι Λάρισας
Αναγέννηση Φαρσάλων - Ανθούπολη
Παναγροτικός Νίκαιας - Χαραυγή
Μυραϊκός - Ακαδημία Αχιλλέως
Ατρόμητος Βαμβακούς - Δόξα Υπέρειας
Ναρθάκι - Άρης Διλόφου
Ρεπό: Μαυροβούνι
Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 4ης αγωνιστικής του 3ου ομίλου της Β'ΕΠΣΛ:
Αστήρ Ν. Περιβολίου - Ατρόμητοι/Θύελλα Λάρισας 0-6
Λαρισαϊκός - Ένωσις Μελίας 3-1
Δόξα Ομορφοχωρίου - Αστήρ Μελισσοχωρίου 1-1
Αναγέννηση Δ.Αρμενίου - Ολυμπιακός Χειμαδίου 1-6
Χείμαρρος Μαρμαρίνης - Προοδευτική Ανάβρας 1-1
Θερμαϊκός Στομίου - Πελασγιώτις Λάρισας 1-2
Κυριακή 23 Οκτωβρίου
16:00
Σ.Σ. Ραψάνης - Ομόνοια
Βαθμολογία:
1. Ατρόμητοι/Θύελλα Λάρισας 10
2. Λαρισαϊκός 8
3. Σ.Σ. Ραψάνης 7
4. Ολυμπιακός Χειμαδίου 7
5. Πελασγιώτις Λάρισας 7
6. Θερμαϊκός Στομίου 6
7. Ένωσις Μελίας 5
8. Δόξα Ομορφοχωρίου 5
9. Χείμαρρος Μαρμαρίνης 5
10. Αστέρας Μελισσοχωρίου 4
11. Ομόνοια 3
12. Αστήρ Ν. Περιβολίου 3
13. Προοδευτική Ανάβρας 3
14. Δήμος Αρμενίου 0
* Σ.Σ. Ραψάνης και Ομόνοια έχουν ένα ματς λιγότερο
5η αγωνιστική
Σάββατο 5 Νοεμβρίου
15:00
Αστήρ Ν. Περιβολίου - Λαρισαϊκός
Ατρόμητοι/Θύελλα Λάρισας - Δόξα Ομορφοχωρίου
Ένωσις Μελίας - Αναγέννηση Δ.Αρμενίου
Αστήρ Μελισσοχωρίου - Χείμαρρος Μαρμαρίνης
Ολυμπιακός Χειμαδίου - Θερμαϊκός Στομίου
Προοδευτική Ανάβρας - Σ.Σ. Ραψάνης
Ομόνοια - Πελασγιώτις Λάρισας
ΑΝΤΩΝΗΣ ΡΗΓΑΝΑΚΟΣ