Συνεχίζεται το προσεχές Σαββατοκύριακο το πρωτάθλημα της Β' ΕΠΣΛ με την διεξαγωγή των αναμετρήσεων της 4ης αγωνιστικής στους 3 ομίλους της κατηγορίας.
Για τον 1ο όμιλο το πρωτοπόρο Μαυροβούνι που έχει 9 βαθμούς αντιμετωπίζει εκτός έδρας τον ιστορικό Τοξότη Λάρισας που ακόμα δεν έχει βαθμό με το Μαυροβούνι να θέλει την νίκη και την διατήρηση στην κορυφή την ίδια στιγμή που το Ναρθάκι και οι Λύκοι που ακολουθούν με 7 αντιμετωπίζουν Δόξα Υπέρειας εκτός και Αναγέννηση Φαρσάλων εντός αντίστοιχα. Ρεπό αυτή την αγωνιστική έχει ο Παναγροτικός Νίκαιας.
Στον 2ο όμιλο την κορυφή μοιράζονται με 9 βαθμούς Αμπελόκηποι και Δολιχιακός και την αγωνιστική αυτή οι Αμπελόκηποι θα αντιμετωπίσουν εκτός έδρας την Ελπίδα Μεσοχωρίου που έχει 5 βαθμούς, ενώ ο Δολιχιακός υποδέχεται την ουραγό Θύελλα Μεγάλου Ελευθεροχωρίου. Ρεπό έχει ο Όλυμπος Καρυάς.
Τέλος για τον 3ο όμιλο στην κορυφή βρίσκονται Ατρόμητοι/Θύελλα Λάρισας και Σ.Σ. Ραψάνης με 7 βαθμούς και την αγωνιστική αυτή η μεν πρώτη αγωνίζεται στην έδρα του Αστέρα Ν. Περιβολίου που έχει 3 βαθμούς, ενώ εντός αγωνίζεται και αυτή την αγωνιστική ο Σ.Σ. Ραψάνης που υποδέχεται την Ομόνοια που έχει και αυτή 3 βαθμούς.
Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι διαιτητές των αναμετρήσεων της 4ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Β'ΕΠΣΛ:
Σάββατο 22 Οκτωβρίου
16:00
Δόξα Υπέρειας - Ναρθάκι: Δημήτριος Κυρίτσης
Χαραυγή - Ατρόμητος Βαμβακούς: Δημοσθένης Γιάντσης
Ανθούπολη - Μυραϊκός: Χρήστος Καραγιάννης
Λύκοι Λάρισας - Αναγέννηση Φαρσάλων: Χρήστος Νίτσας
Τοξότης Λάρισας - Μαυροβούνι: Δημήτριος Μίχος
Ακαδημία Αχιλλέως - Άρης Διλόφου: Πέτρος Τσακνάκης
Ρεπό: Παναγροτικός Νίκαιας
και η μέχρι στιγμής βαθμολογία:
1. Μαυροβούνι 9
2. Ναρθάκι 7
3. Λύκοι Λάρισας 7
4. Παναγροτικός Νίκαιας 6
5. Δόξα Υπέρειας 6
6. Αναγέννηση Φαρσάλων 4
7. Ατρόμητος Βαμβακούς 4
8. Ακαδημία Αχιλλέως 2
9. Ανθούπολη 2
10. Άρης Διλόφου 2
11. Χαραυγή 0
12. Τοξότης Λάρισας 0
13. Μυραϊκός 0
Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι διαιτητές των αναμετρήσεων της 4ης αγωνιστικής του 2ου ομίλου της Β'ΕΠΣΛ:
Κυριακή 23 Οκτωβρίου
16:00
Πανιώνιος Νέας Σμύρνης - Προοδ. Βερδικούσσας: Χρήστος Νίτσας
Ακαδημία Τυρνάβου - Δόξα Βαλανίδας: Ιωάννης Ρούπελας
Ελπίς Μεσοχωρίου - Αμπελόκηποι: Ανδρέας Γρηγοριάδης
Κεραυνός Δένδρων - Ροδιακός: Χρήστος Αγγελούλης
Δολιχιακός - Θύελλα Μεγ. Ελευθεροχωρίου: Δημήτριος Μίχος
Άρης Κουλουρίου - Ηρακλής Πλατανουλιών: αναβολή
Ρεπό: Όλυμπος Καρυάς
και η μέχρι στιγμής βαθμολογία:
1. Αμπελόκηποι 9
2. Δολιχιακός 9
3. Άρης Κουλουρίου 7
4. Ακαδημία Τυρνάβου 6
5. Ελπίς Μεσοχωρίου 5
6. Ηρακλής Πλατανουλιών 4
7. Δόξα Βαλανίδας 3
8. Όλυμπος Καρυάς 3
9. Κεραυνός Δένδρων 3
10. Ροδιακός 3
11. Πανιώνιος Νέας Σμύρνης 0
12. Θύελλα Μεγ. Ελευθεροχωρίου 0
13. Προοδευτική Βερδικούσσας 0
Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι διαιτητές των αναμετρήσεων της 4ης αγωνιστικής του 3ου ομίλου της Β'ΕΠΣΛ:
Σάββατο 22 Οκτωβρίου
16:00
Αστήρ Ν.Περιβολίου - Ατρόμητοι/Θύελλα Λάρισας: Γεώργιος Στεργίου
Λαρισαϊκός - Ένωσις Μελίας: Αθανάσιος Βασιλός
Δόξα Ομορφοχωρίου - Αστήρ Μελισσοχωρίου: Αδάμος Κουκούλης
Αναγέννηση Δ.Αρμενίου - Ολυμπιακός Χειμαδίου: Ιωάννης Ντελέζος
Χείμαρρος Μαρμαρίνης - Προοδευτική Ανάβρας: Γεώργιος Καρδούλας
Θερμαϊκός Στομίου - Πελασγιώτις Λάρισας: Ιωάννης Ρούπελας
Κυριακή 23 Οκτωβρίου
16:00
Σ.Σ. Ραψάνης - Ομόνοια: Χαράλαμπος Διαμάντης
και η μέχρι στιγμής βαθμολογία:
1. Ατρόμητοι/Θύελλα Λάρισας 7
2. Σ.Σ. Ραψάνης 7
3. Θερμαϊκός Στομίου 6
4. Λαρισαϊκός 5
5. Ένωσις Μελίας 5
6. Ολυμπιακός Χειμαδίου 4
7. Δόξα Ομορφοχωρίου 4
8. Πελασγιώτις Λάρισας 4
9. Χείμαρρος Μαρμαρίνης 4
10. Ομόνοια 3
11. Αστήρ Ν. Περιβολίου 3
12. Αστέρας Μελισσοχωρίου 3
13. Προοδευτική Ανάβρας 2
14. Δήμος Αρμενίου 0
ΑΝΤΩΝΗΣ ΡΗΓΑΝΑΚΟΣ