Σπουδαίο διπλό για Άρη Κουλουρίου

Σπουδαία νίκη πέτυχε ο Άρης Κουλουρίου για τον 2ο όμιλο της Β' ΕΠΣΛ με την ομάδα του Βασίλη Κυριάκου να επικρατεί με 3-2 στην έδρα της Βερδικούσσιας.

Ένα διπλό που ήρθε και σε άσχημες καιρικές συνθήκες με βροχή και αέρα για τον Άρη Κουλουρίου που ευτύχησε να προηγηθεί στο 4' με απευθείας εκτέλεση κόρνερ του Γκρέτση με το 0-1 να είναι και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Στο 50' η Βερδικούσσια έφερε το ματς στα ίσια όμως τα πάντα κρίθηκαν στο τρίλεπτο 60-63 με τα δυο τέρματα του Άρη. Αρχικά στο 60' ύστερα από σέντρα του Νεράντζη ο Βέλλας με κεφαλιά έκανε το 1-2 και τρία λεπτά αργότερα από μπαλιά του Καρλιγιώτη και λόμπα του Γκρέτση έγινε το 1-3. Το μόνο που κατάφεραν οι γηπεδούχοι ήταν να μειώσουν στο 86' στο τελικό 2-3.

Τέλος ο Άρης Κουλουρίου ευχαριστεί την ομάδα της Βερδικούσσιας για την άψογη φιλοξενεία.

Άρης Κουλουρίου (Βασίλης Κυριάκος): Παπαγούλας, Τσιάρας, Κουρούκας, Καλογερόπουλος, Καρλιγκιώτης, Φασούλας, Νίκας, Βέλλας, Νεράντζης, Κοτάκος (75' Σταμέλος), Γκρέτσης (90' Μιχόπουλος).