Αγωνιστική δράση είχαμε σήμερα Κυριακή (16/10) στον 2ο όμιλο της Β' ΕΠΣΛ με την διεξαγωγή των αναμετρήσεων της 3ης αγωνιστικής, ενώ ολοκληρώθηκε και η αγωνιστική στον 3ο όμιλο της κατηγορίας.
Για τον 2ο όμιλο το 3/3 έκαναν Αμπελόκηποι και Δολιχιακός που επικράτησαν με 3-2 του Κεραυνού Δένδρων και 2-5 του Όλυμπου Καρυάς αντίστοιχα Σε απόσταση αναπνοής παραμένει ο Άρης Κουλουρίου που νίκησε εκτός έδρας με 3-2 την Προοδευτική Βερδικούσσας και έφτασε έτσι τους 7 βαθμούς, ενώ 6 έχει η Ακαδημία Τυρνάβου που νίκησε με 2-1 τον Πανιώνιο Νέας Σμύρνης εκτός έδρας.
Αναλυτικά τα αποτελέσματα των αναμετρήσεων της 3ης αγωνιστικής στον 2ο όμιλο της Β' ΕΠΣΛ:
Ροδιακός - Θύελλα Μεγ. Ελευθεροχωρίου 5-1
Όλυμπος Καρυάς - Δολιχιακός 2-5
Αμπελόκηποι - Κεραυνός Δένδρων 3-2
Ηρακλής Πλατανουλιών - Ελπίς Μεσοχωρίου 0-0
Πανιώνιος Νέας Σμύρνης - Ακαδημία Τυρνάβου 1-2
Προοδ. Βερδικούσσας - Άρης Κουλουρίου 2-3
Ρεπό: Δόξα Βαλανίδας
Βαθμολογία:
1. Αμπελόκηποι 9
2. Δολιχιακός 9
3. Άρης Κουλουρίου 7
4. Ακαδημία Τυρνάβου 6
5. Ελπίς Μεσοχωρίου 5
6. Ηρακλής Πλατανουλιών 4
7. Δόξα Βαλανίδας 3
8. Όλυμπος Καρυάς 3
9. Κεραυνός Δένδρων 3
10. Ροδιακός 3
11. Πανιώνιος Νέας Σμύρνης 0
12. Θύελλα Μεγ. Ελευθεροχωρίου 0
13. Προοδευτική Βερδικούσσας 0
4η αγωνιστική
Κυριακή 23 Οκτωβρίου
16:00
Πανιώνιος Νέας Σμύρνης - Προοδ. Βερδικούσσας
Ακαδημία Τυρνάβου - Δόξα Βαλανίδας
Ελπίς Μεσοχωρίου - Αμπελόκηποι
Κεραυνός Δένδρων - Ροδιακός
Δολιχιακός - Θύελλα Μεγ. Ελευθεροχωρίου
Άρης Κουλουρίου - Ηρακλής Πλατανουλιών
Ρεπό: Όλυμπος Καρυάς
Για τον 3ο όμιλο στην αναμέτρηση που ολοκλήρωσε την 3η αγωνιστική Σ.Σ. Ραψάνης και Χείμαρρος Μαρμαρινής αναδείχθηκαν ισόπαλοι με σκορ 1-1 και έτσι η ομάδα της Ραψάνης δεν μπόρεσε να εκμεταλλευτεί την απώλεια που είχαν οι Ατρόμητοι/Θύελλα με την οποία ισοβαθμεί στους 7 βαθμούς.
Αναλυτικά πλέον τα αποτελέσματα των αναμετρήσεων της 3ης αγωνιστικής στον 3ο όμιλο της Β' ΕΠΣΛ:
Ένωσις Μελίας - Ατρόμητοι/Θύελλα Λάρισας 1-1
Αστήρ Μελισσοχωρίου - Αστήρ Ν.Περιβολίου 1-0
Ολυμπιακός Χειμαδίου - Λαρισαϊκός 1-1
Προοδευτική Ανάβρας - Δόξα Ομορφοχωρίου 3-3
Πελασγιώτις Λάρισας - Αναγέννηση Δ. Αρμενίου 2-0
Ομόνοια - Θερμαικός Στομίου 2-5
Σ.Σ. Ραψάνης - Χείμαρρος Μαρμαρίνης 1-1
Βαθμολογία:
1. Ατρόμητοι/Θύελλα Λάρισας 7
2. Σ.Σ. Ραψάνης 7
3. Θερμαϊκός Στομίου 6
4. Λαρισαϊκός 5
5. Ένωσις Μελίας 5
6. Ολυμπιακός Χειμαδίου 4
7. Δόξα Ομορφοχωρίου 4
8. Πελασγιώτις Λάρισας 4
9. Χείμαρρος Μαρμαρίνης 4
10. Ομόνοια 3
11. Αστήρ Ν. Περιβολίου 3
12. Αστέρας Μελισσοχωρίου 3
13. Προοδευτική Ανάβρας 2
14. Δήμος Αρμενίου 0
4η αγωνιστική
Σάββατο 22 Οκτωβρίου
16:00
Αστήρ Ν.Περιβολίου - Ατρόμητοι/Θύελλα Λάρισας
Λαρισαϊκός - Ένωσις Μελίας
Δόξα Ομορφοχωρίου - Αστήρ Μελισσοχωρίου
Αναγέννηση Δ.Αρμενίου - Ολυμπιακός Χειμαδίου
Χείμαρρος Μαρμαρίνης - Προοδευτική Ανάβρας
Θερμαικός Στομίου - Πελασγιώτις Λάρισας
Κυριακή 23 Οκτωβρίου
16:00
Σ.Σ. Ραψάνης - Ομόνοια
ΑΝΤΩΝΗΣ ΡΗΓΑΝΑΚΟΣ