Βαθμολογία

Εντός οι πρωτοπόροι Αχιλλέας Φαρσάλων και Δωτιέας Αγιάς

Συνεχίζεται το πρωτάθλημα της Α' ΕΠΣΛ την προσεχή Κυριακή με την διεξαγωγή της 6ης αγωνιστικής μια αγωνιστική που βρίσκει τους δυο πρωτοπόρους να αγωνίζονται εντός έδρας.

Στα Φάρσαλα ο Αχιλλέας υποδέχεται την Αναγέννηση Καλοχωρίου με την ομάδα του Τάκη Παραφέστα να θέλει μόνο την νίκη και την διατήρηση στην κορυφή της βαθμολογίας απέναντι στο Καλοχώρι το οποίο έχει 5 βαθμούς βρισκόμενο στην 11η θέση του πίνακα.

Την νίκη όμως θέλει και η έτερη πρωτοπόρος ομάδα του Δωτιέα Αγιάς που υποδέχεται τον 13ο της βαθμολογίας Φαλανιακό με την ομάδα του Κώστα Τσότσου να επιδιώκει την νίκη και την διατήρηση στο ρετιρέ της βαθμολογίας.

Παιχνίδια με ενδιαφέρον διεξάγονται σε Τσαριτσάνη και Αμυγδαλέα με τον Οικονόμο να υποδέχεται την Δόξα Βλαχογιαννίου και τον Αετό Αμυγδαλέας τον Τύρναβο.

Στην Τσαριτσάνη ο Οικονόμος που έχει 8 βαθμούς θέλει την νίκη κόντρα στην Δόξα Βλαχογιαννίου προκειμένου να την προσπεράσει μιας και η τελευταία έχει 10 βαθμούς, αλλά και αυτή με την σειρά της θέλει την νίκη στην έδρα των "πράσινων" για να μην ανοίξει η ψαλίδα από την κορυφή σε ενδεχόμενη επικράτηση Φαρσάλων και Αγιάς.

Ομοίως και στην Αμυγδαλέα όπου ο Αετός των 10 βαθμών υποδέχεται τον πάντα επικίνδυνο Τύρναβο των 8 πόντων με την Αμυγδαλέα να θέλει την νίκη προκειμένου στην χειρότερη να μείνει στο -3 από την 1η θέση, ενώ ο Τύρναβος δεν θέλει να απομακρυνθεί και άλλο από τις ψηλές θέσεις.

Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι διαιτητές των αναμετρήσεων της 6ης αγωνιστικής στην Α' ΕΠΣΛ:

Κυριακή 16 Οκτωβρίου

16:00

Αετός Αμυγδαλέας - Τύρναβος 2005: Βάιος Τσιτσανούδης

Οικονόμος Τσαριτσάνης - Δόξα Βλαχογιαννίου: Λάμπρος Βλιώρας

Σμόλικας Φαλάνης - Αετός Μακρυχωρίου: Πέτρος Τσακνάκης

Αχιλλέας Φαρσάλων - Αναγέννηση Καλοχωρίου: Ανδρομάχη Τσιοφλίκη

Δωτιέας Αγιάς - Φαλανιακός: Αγησίλαος Μπουμαρσόπουλος

Λάρισα 2012 - Δόξα Αργυροπουλίου: Χρήστος Αγγελούλης

Αστέρας Τυρνάβου 2010 - ΠΟ Ελασσόνας: Αθανάσιος Τζήλος

Αστραπή Ν. Πολιτείας - Δήμητρα Γιάννουλης: Αδάμος Κουκούλης

και η μέχρι στιγμής βαθμολογία:

1. Αχιλλέας Φαρσάλων 13

2. Δωτιέας Αγιάς 13

3. Αετός Αμυγδαλέας 10

4. Δόξα Βλαχογιαννίου 10

5. Δήμητρα Γιάννουλης 9

6. Δόξα Αργυροπουλίου 8

7. Οικονόμος Τσαριτσάνης 8

8. Τύρναβος 8

9. ΠΟ Ελασσόνας 7

10. Σμόλικας 6

11. Αναγέννηση Καλοχωρίου 5

12. Λάρισα 2012 5

13. Φαλανιακός 4

14. Αετός Μακρυχωρίου 4

14. Αστραπή Ν. Πολιτείας 1

16. Αστέρας Τυρνάβου 0

ΑΝΤΩΝΗΣ ΡΗΓΑΝΑΚΟΣ