Εύκολο πέρασμα από το Αργυροπούλι για τον Αχιλλέα Φαρσάλων

Ο Αχιλλέας Φαρσάλων δεν συνάντησε ιδιαίτερες δυσκολίες στο Αργυροπούλι, αφού κέρδισε με σκορ 1-4 και παρέμεινε στην κορυφή μαζί όμως με τον Δωτιέα Αγιάς.

Από πολύ νωρίς στο 10’ ο Λόλας με κεφαλιά από κοντά έκανε το 0-1. Χαμένες ευκαιρίες στο 30’ με το σουτ του Βούλγαρη να περνάει λίγο άουτ και στο 34’ με το πλασέ του Παλάσκα να διώχνει ο τερματοφύλακας.

Στην επανάληψη ισοφάρισε το Αργυροπούλι και ότι δεν έγινε στο πρώτο ημίχρονο έγινε στο δεύτερο. Στο 55’ ύστερα από εκτέλεση φάουλ ο Τλούπας με συρτό σουτ το 1-2, στο 62’ ο Βούλγαρης ύστερα από πάσα του Λόλα το 1-3 και στο 78’ την κάθετη πάσα έκανε ο Μεζίνι στο Καραμπούζη, αυτός στον Παλάσκα που σε κενό τέρμα το τελικό 1-4. Ευκαιρίες ακόμη έχασαν οι Βούλγαρης, Τλούπας, Παλάσκας και Σβερκούλης.

Αχιλλέας Φαρσάλων (Τάκης Παραφέστας): Ντάλλας, Καραμπούζης, Κουρούμαλος, Κουμπούρας, Οικονόμου, Κακαζούκης (50’ Μεζίνι), Τλούπας, Νεμπεγλέρας (80’ Σβερκούλης), Λόλας (75’ Μανιώτης), Βούλγαρης, Παλάσκας.