Συνεχίζεται το προσεχές Σαββατοκύριακο 8 και 9 Οκτωβρίου το πρωτάθλημα της Β' ΕΠΣΛ με την διεξαγωγή των αναμετρήσεων της 2ης αγωνιστικής στους 3 ομίλους της κατηγορίας.
Ένα συναρπαστικό πρωτάθλημα, εκεί όπου το μεγαλύτερο μέρος των αγώνων πραγματοποιείται το Σάββατο 8 Οκτωβρίου με πλήρη αγωνιστική δράση σε 2ο και 3ο όμιλο, αλλά και την αναμέτρηση Λύκοι Λάρισας - Άρης Διλόφου για τον 1ο όμιλο.
Όλα τα υπόλοιπα παιχνίδια του 1ου ομίλου θα διεξαχθούν την Κυριακή, σε έναν όμιλο όπου ρεπό έχει η Δόξα Υπέρειας, ενώ για τον 2ο όμιλο ρεπό έχει ο Πανιώνιος Νέας Σμύρνης.
Αναλυτικά το πλήρες πρόγραμμα και οι διαιτητές των αναμετρήσεων της 2ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου στην Β' ΕΠΣΛ:
Σάββατο 8 Οκτωβρίου
16:00
Λύκοι Λάρισας - Άρης Διλόφου: Πέτρος Τσακνάκης
Κυριακή 9 Οκτωβρίου
16:00
Αναγέννηση Φαρσάλων - Παναγροτικός Νίκαιας: Χρήστος Νίτσας
Μαυροβούνι - Μυραϊκός: Δημήτριος Κυρίτσης
Τοξότης Λάρισας - Ατρόμητος Βαμβακούς: Ανδρέας Γρηγοριάδης
Ανθούπολη - Ακαδημία Αχιλλέως: Μιλτιάδης Μπουρονίκος
ΑΕΣ Χαραυγή - Ναρθάκι: Νικόλαος Χήτος
Ρεπό: Δόξα Υπέρειας
και η βαθμολογία:
1. Μαυροβούνι 3
2. Παναγροτικός Νίκαιας 3
3. Ναρθάκι 3
4. Δόξα Υπέρειας 3
5. Λύκοι Λάρισας 3
6. Αναγέννηση Φαρσάλων 1
7. Ατρόμητος Βαμβακούς 1
8. Χαραυγή 0
9. Τοξότης Λάρισας 0
10. Ακαδημία Αχιλλέως 0
11. Ανθούπολη 0
12. Άρης Διλόφου 0
13. Μυραϊκός 0
Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι διαιτητές των αναμετρήσεων της 2ης αγωνιστικής του 2ου ομίλου της Β' ΕΠΣΛ:
Σάββατο 8 Οκτωβρίου 2016
16:00
Ροδιακός - Όλυμπος Καρυάς: Ιωάννης Ντελέζος
Θύελλα Μεγ. Ελευθεροχωρίου - Αμπελόκηποι: Φώτιος Σαρρός
Δολιχιακός - Δόξα Βαλανίδας: Αθανάσιος Βασιλός
Κεραυνός Δένδρων - Ηρακλής Πλατανουλιών: Ιωάννης Ρούπελας
Ελπίς Μεσοχωρίου - Άρης Κουλουρίου: Αστέριος Τσιτσιρίκας
Ακαδημία Τυρνάβου - Προοδ. Βερδικούσσας: Δημήτριος Κυρίτσης
Ρεπό: Πανιώνιος Νέας Σμύρνης
και η βαθμολογία:
1. Άρης Κουλουρίου 3
2. Αμπελόκηποι 3
3. Δόξα Βαλανίδας 3
4. Ελπίς Μεσοχωρίου 3
5. Ηρακλής Πλατανουλιών 3
6. Δολιχιακός 3
7. Ακαδημία Τυρνάβου 0
8. Πανιώνιος Νέας Σμύρνης 0
9. Ροδιακός 0
10. Θύελλα Μεγ. Ελευθεροχωρίου 0
11. Προοδευτική Βερδικούσσας 0
12. Όλυμπος Καρυάς 0
13. Κεραυνός Δένδρων 0
Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι διαιτητές των αναμετρήσεων του γ' ομίλου της Β' ΕΠΣΛ:
Σάββατο 8 Οκτωβρίου
16:00
Ένωσις Μελίας - Αστήρ Μελισσοχωρίου: Ηλίας Γκόγκος
Ατρόμητοι/Θύελλα Λάρισας - Ολυμπιακός Χειμαδίου: Χρήστος Καραγιάννης
Αστήρ Ν. Περιβολίου - Προοδευτική Ανάβρας: Θεόφιλος Διαμάντης
Λαρισαϊκός - Πελασγιώτις Λάρισας: Χαράλαμπος Διαμάντης
Δόξα Ομορφοχωρίου - Σ.Σ. Ραψάνης: Νικόλαος Παλαμίδας
Δήμος Αρμενίου - Θερμαικός Στομίου: Μιλτιάδης Μπουρονίκας
Χείμαρρος Μαρμαρίνης - Ομόνοια: Νικόλαος Γκαραβέλης
και η βαθμολογία:
1. Ομόνοια 3
2. Δόξα Ομορφοχωρίου 3
3. Λαρισαϊκός 3
4. Ολυμπιακός Χειμαδίου 3
5. Ατρόμητοι/Θύελλα Λάρισας 3
6. Σ.Σ. Ραψάνης 3
7. Ένωσις Μελίας 1
8. Προοδευτική Ανάβρας 1
9. Αστέρας Μελισσοχωρίου 0
10. Θερμαϊκός Στομίου 0
11. Αστήρ Ν.Περιβολίου 0
12. Πελασγιώτις Λάρισας 0
13. Χείμαρρος Μαρμαρίνης 0
14. Δήμος Αρμενίου 0
ΑΝΤΩΝΗΣ ΡΗΓΑΝΑΚΟΣ