Καφφές: «Δεχθήκαμε δύο γκολ από δικά μας λάθη»

Ο τεχνικός της Αστραπής Νέας Πολιτείας κ. Γιώργος Καφφές μίλησε στο athleticlarissa.gr μετά την εντός έδρας ήττα της ομάδας του από τον Οικονόμο Τσαριτσάνης με σκορ 1-2.

«Στο σημερινό παιχνίδι αξίζει να αναφέρουμε ότι αγωνίστηκαν για την ομάδα μας βασικοί και αλλαγές, έξι παιδιά 16 ετών και τρία παιδιά 18 ετών. Έβγαλαν τρομερή διάθεση μέσα στο γήπεδο και πραγματικά εντυπωσίασαν με την παρουσία τους. Στο αγωνιστικό κομμάτι η Τσαριτσάνη ήταν καλύτερη στο πρώτο ημίχρονο, εμείς δεχθήκαμε δύο γκολ από δύο στιγμιαία λάθη.

Στο δεύτερο ημίχρονο ήμασταν πολύ καλύτεροι, πήραμε μέτρα, κάναμε ευκαιρίες και πετύχαμε ένα πολύ όμορφο γκολ με τον Ρουσσά με ανάποδο ψαλιδάκι. Ανεξαρτήτου αποτελέσματος θεωρώ πως η ισοπαλία θα ήταν δίκαιη για την ομάδα μας.