Τα σημερινά (18/9) αποτελέσματα του κυπέλλου ΕΠΣΛ

Συνέχεια είχαμε σήμερα (18/9) στον θεσμό του κυπέλλου με την διεξαγωγή των υπόλοιπων οκτώ αγώνων της φάσης των ομίλων σε παιχνίδια με πολλά γκολ και δυο εξ αυτών να κρίνονται στα πέναλτι.

Τα σκορ της ημέρας πέτυχαν ο Λαρισαϊκός που επικράτησε 1-8 του Απόλλωνα Γαλήνης 2016 και ο Παναγροτικός Νίκαιας που επιβλήθηκε με 6-0 του Βρυότοπου εκτός έδρας.

Η διαδικασία των πέναλτι χρειάστηκε στην αναμέτρηση Πελασγιώτιδα - Ατρόμητος Βαμβακούς με την πρώτη να επικρατεί 5-4 μετά το στείρο 0-0 και στην αναμέτρηση ΑΟ Συκέας - Κεραυνός Δένδρων όπου οι γηπεδούχοι νίκησαν με 4-3 μετά το 1-1 της κανονικής διάρκειας και της παράτασης.

Στην παράταση κρίθηκε ο αγώνας Δόξα Ομορφοχωρίου - Μαυροβούνι με τους φιλοξενούμενους να επικρατούν με 1-2, ενώ με το ίδιο σκορ, αλλά στα 90 λεπτά, επικράτησε το Στόμιο στην Ελάτειας της Θύελλας.