Νίκη για Πλατανιά, 4-2 τον Εργοτέλη

Νίκη με σκορ 4-2 σημείωσε ο Πλατανιάς απέναντι στον Εργοτέλη σε φιλική αναμέτρηση στα Περιβόλια Χανίων.

Η ομάδα του Γιώργου Παράσχου έδειξε έτοιμη για την πρεμιέρα της Super League, απέναντι στον σύλλογο του Ηρακλείου που βρέθηκε να χάνει 4-0 και απλώς μείωσε στο τέλος της αναμέτρησης.

Ύστερα απο εκατέρωθεν ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο λίγο πριν την ανάπαυλα οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με κοντινό πλασέ του Γιακουμάκη, ενώ πέτυχαν το 2-0 στο 51' με σκόρερ τον Μανούσο. Ο Αποστολόπουλος με διαγώνιο σουτ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0 για να κάνει στο 86' το 4-0 με κοντινό σουτ ο Παπανικολάου.

Το μόνο που κατάφερε ο Εργοτέλης ήταν να μειώσει στο τελικό 4-2 με τέρματα των Μανουσάκη στο 87' και Καϊμακαμούδη στις καθυστερήσεις.

Πλατανιάς (Γιώργος Παράσχος): Σωτηρίου (46′ Κοκκαλάς), Βάντερσον, Καρυπίδης (66′ Κάργας), Μπανανά (66′ Πριντέτα), Στανισάβλιεβιτς (66′ Μουνάφο), Γκνιάτιτς (66′ Ντεβέσα), Μανεδρινός (66′ Ντίνας), Αποστολόπουλος (66′ Σκουλουδάκης), Μανούσος (66′ Παπανικολάου), Τσουράκης (66′ Ηλιάδης), Γιακουμάκης (66′ Ντιλαβέρ).

Εργοτέλης (Γιάννης Χατζηνικολάου): Στεφανάκος (74′ Βασιλειάδης), Καρράς, Τσουμάγκας (89′ Πολυχρονάκης), Τζανής (48′ Κολόκας), Δημήτρης (89′ Σηφάκης), Ρουσάκης, Μισέλ (62′ Βογιατζής), Καλέ, Λεάλ (78′ Λυδάκης), Κοιλιάρας (62′ Πόι), Κατσικοκέρης (66′ Καϊμακαμούδης).