Καταδικαστική ήττα για τον Δωτιέα Αγιάς

Οδυνηρή εντός έδρας ήττα για τον Δωτιέα Αγιάς με σκορ 1-4 από τον Ρήγα Φεραίο και πλέον μόνο με θαύμα η λαρισινή ομάδα θα παραμείνει στην Γ’ Εθνική.

Ο Δωτιέας Αγιάς ήταν αυτός που «καιγόταν» για τη νίκη στο κυριακάτικο (24/4) παιχνίδι για την 32η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Γ' Εθνικής, όμως οι φιλοξενούμενοι, αν και αδιάφοροι, μπήκαν φουριόζοι στον αγωνιστικό χώρο, σκόραραν νωρίς κι έφτασαν στο τέλος τη νίκη.

Το σκορ για τον Ρήγα Φεραίο άνοιξε στο 3ο λεπτό ο Κορέττα, με τους γηπεδούχους να φτάνουν με αυτογκόλ στην ισοφάριση στο 24ο λεπτό.

Στο 2ο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν ακόμη τρία τέρματα, με τους Σέττο στο 62', Γκίκα στο 80' και Ζενούνι στο 89' και «σφράγισαν» μια ευρεία σε έκταση νίκη, που έφερε τους αντιπάλους τους αγκαλιά με τον υποβιβασμό.

Ο Δωτιέας έμεινε στους 33 βαθμούς μετά την ήττα του (στους 37 το όριο για τη σωτηρία), ενώ ο Ρήγας Φεραίος σκαρφάλωσε στους 48.