Ο Χάμος κράτησε την ισοπαλία

Ακαδημία Τυρνάβου και Ανθούπολη μοιράστηκαν τους βαθμούς με τους γηπεδούχους να πέφτουν στην 4η θέση.

Του Βασίλη Παπαχατζή

Η Ακαδημία μπήκε πιο δυνατά χάνοντας ευκαιρίες με τους Λόζο και Βίδρα που θα μπλοκάρει ο Χάμος. Στο 25΄ο Λόζος είχε δοκάρι αλλά στο 32' θα σκοράρει μετά από την πάσα του Μπάκου.

Από εκεί και πέρα ευκαιρίες για δεύτερο γκολ έχασαν οι Δασκαλόπουλος, Λόζος και Μπάκο. Στο 4ο λεπτό της επανάληψης ο Ντούλιας θα κερδίσει πέναλτι και ο Βλησαρούλης θα κάνει το τελικό 1-1. Οι γηπεδούχοι έχασαν κι άλλες ευκαιρίες με τους Γαλάρα, Παπαχατζή Γ.και Βίδρα. Μάλιστα ο τελευταίος είχε και δοκάρι στο 57'.

Ακαδημία Τυρνάβου (Νίκος Κεχαγιάς): Σαμπανλάρι, Ντούρος, Σκρουμπής (55′ Γαλάρας), Δασκαλόπουλος, Κόκκας, Παπαχατζής Γ., Βίδρας (75′ Ρεβήσιος), Παπαχατζής Β. (75′ Μπαλοδήμος), Λόζος, Μπάκος Γ., Φουρκιώτης.

Ανθούπολη (Περικλής Τσεκούρας): Χάμος, Βλησαρούλης, Τσότσικας, Παυλίδης, Ντουρουντάκης, Μπάρκας (46′ Σκορδίλης), Νταλίπι, Γκουντουμάνης, Χαλιμούρδας, Ντούλιας, Κουτσώνης (65′ Χατζηρούφας).

Διαιτητική τριπλέτα: Καραγιάννης, Τσιτρούλης, Ραμάι.