Από έναν βαθμό Λύκοι και Ατρόμητο

Οι Λύκοι στη τελευταία αγωνιστική του πρωταθλήματος υποδέχτηκαν τους Ατρόμητους/Θύελλα Λάρισας, με τις δύο ομάδες να αναδεικνύονται ισόπαλες με 2–2.

Όλα τα γκολ σημειώθηκαν στην επανάληψη. Στο 65’ για τους γηπεδούχους ο Θοδωρής Ρακιντζόγλου με σουτ άνοιξε το σκορ. Πέντε λεπτά αργότερα με πέναλτι ο Κώστας Χατζής ισοφάρισε σε 1–1.

Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν στο 80΄ να κάνουν την ανατροπή, όταν ο Τσιάκουλης με σουτ μετά από ατομική ενέργεια το ίδιου έκανε το 1-2. Οι Λύκοι έφεραν το ματς στα ίσα στο 85’ όταν ο Μαυροδήμος με πέναλτι ισοφάρισε, διαμορφώνοντας το τελικό 2–2.

Α.Ε. Λύκων (Λευτέρης Λελέδης – Σάκης Καλαμάς): Κωνστάντος, Καψάλης, Ποντίκας, Βλιώρας, Τσιάρας (75′ Αθανασόπουλος), Σιάρκος, Μαυροδήμος, Φακίτσας, Βασιλόπουλος, Σκύφτας (60′ Ντόντα), Νικάκης (35′ λ.τ. Ρακιντζόγλου).

Ατρόμητοι/Θύελλα Λάρισας (Θοδωρής Βουτυρίτσας): Δούνιας, Τσιρογιάννης, Αλεξόπουλος, Μάρης, Χατζής, Τόπης, Κουτσιανικούλης (46′ Τσιάκουλης), Πινακάς, Γερακίνης (65′ Μπαούσης), Κωστούλας, Ζιάκας.

Διαιτητική τριπλέτα: Καρδούλας, Τσακνάκη, Λανάρα.