Κάκογλου: «Πήραμε ένα τρίποντο που είχαμε ανάγκη»

Με τους τρεις βαθμούς έφυγε από τη Ζάκυνθο ο Πανσερραϊκός και προφανώς η ικανοποίηση στο «στρατόπεδο» των «λιονταριών» ήταν μεγάλη μετά το τέλος του αγώνα.

Στη συνέντευξη Τύπου ο Νικηφόρος Κάκογλου στάθηκε στην αποτελεσματικότητα των παικτών στο πρώτο ημίχρονο, με τον συνεργάτη του Πάουλο Κάμπος να τονίζει ότι η ομάδα του πήρε μία νίκη που την χρειαζόταν.

«Έγινε ένα παιχνίδι στο οποίο ο κόσμος ευχαριστήθηκε γκολ. Στο πρώτο ημίχρονο δεχθήκαμε πίεση από τη Ζάκυνθο αλλά ευτυχήσαμε να είμαστε αποτελεσματικοί σε δυο φάσεις σκοράροντας και έχοντας προβάδισμα.

Περιμέναμε στο δεύτερο μέρος ο ΑΠΣ να πιέσει. Φυσικά είχαμε και εμείς κάποιες ευκαιρίες με τον Δωματά και τον Φουρτάδο που θα μπορούσαμε να κάνουμε το ματς 3-0. Η Ζάκυνθος πέτυχε ένα τέρμα και πίεσε. Έγινε το πέναλτι στο τέλος και για καλό δικό μας ο ποδοσφαιριστής των γηπεδούχων έστειλε την μπάλα άουτ. Πήραμε ένα τρίποντο που είχαμε ανάγκη», δήλωσε ο Κάκογλου.