Βαθμολογία

Νίκες για Αμπελιά και Αναγέννηση Φαρσάλων

Ο Ολυμπιακός Αμπελιάς πέρασε και από την έδρα της Πελασγιώτιδας και έκανε αποφασιστικό βήμα για την πρώτη θέση.

Από την άλλη η Αναγέννηση Φαρσάλων επιβλήθηκε εκτός έδρας της Κοιλάδας και ανέβηκε στην δεύτερη θέση. Μεγάλη νίκη για τους Ατρόμητους μέσα στο Μελισσοχώρι (2-5).

Β’ ΕΠΣΛ (1ος όμιλος)

Τα αποτελέσματα

Αρμένιο-Μελιβοιακός   3-1

Λύκοι-Μαρμαρίνη    1-1

Μελία-Κιλελέρ  1-2

Ομόνοια-Στόμιο  0-0

Ομορφοχώρι-Διογένης  2-4

Μελισσοχώρι-Ατρόμητοι/Θύελλα    2-5

Η βαθμολογία
(20η αγωνιστική)

1. Κιλελέρ       39-17   44

--------------------------------------------

2. Ατρόμητοι/Θύελλα 45-18   42

--------------------------------------------

3. Μελισσοχώρι    37-28   34

4. Στόμιο 35-20   35

5. Λύκοι   25-14   34

6. Ομόνοια 34-25  28

7. Αρμένιο   26-29   28

8. Ομορφοχώρι   24-29   23

9. Μελία    16-33   21

10. Διογένης    32-53   15

-------------------------------------------

11. Μαρμαρίνη    20-38   12

12. Μελιβοιακός   23-46   6

* Ο Μελιβοιακός έχει δύο μηδενισμούς και -6 βαθμούς

Επόμενη αγωνιστική
(9/4, 16.30)

Μελιβοιακός-Μαρμαρίνη

Κιλελέρ-Αρμένιο

Στόμιο-Λύκοι

Διογένης-Μελία

Ατρόμητοι/Θύελλα-Ομόνοια

Μελισσοχώρι-Ομορφοχώρι

Β’ ΕΠΣΛ (2ος όμιλος)

Τα αποτελέσματα

Βερδικούσια-Συκέα    3-1

Ροδιακός-Νεάπολη     1-4

Μεσοχώρι-Καλαρρύτες   2-2 (διεκόπη στο 87΄)

Ακαδημία Τυρνάβου-Πουρνάρι  1-2

Ανθούπολη-Μεγάλο Ελ/χωρι 4-0

Καρυά-Δένδρα   1-3

Η βαθμολογία
(20η αγωνιστική)

1. Πουρνάρι    44-20   52

---------------------------------------------

2. Νεάπολη 43-9     47

--------------------------------------------

3. Ακαδημία Τυρνάβου 44-21 35

4. Δένδρα 29-26    34

5. Μεσοχώρι 24-13    31

6. Ανθούπολη 26-25   30

7. Βερδικούσια 22-27 26

8. Καρυά 28-34   24

9. Ροδιακός     27-30   24

10. Μεγάλο Ελ/χωρι 16-33     12

--------------------------------------------

11. Καλαρρύτες 20-43  11

12. Συκέα 7-52    4

*Η Συκέα ξεκίνησε το πρωτάθλημα με -2 βαθμούς από την περσινή περίοδο

Επόμενη αγωνιστική
(10/4, 16.30)

Συκέα-Νεάπολη

Καλαρρύτες-Βερδικούσια

Πουρνάρι-Ροδιακός

Μεγάλο Ελ/χωρι-Μεσοχώρι

Δένδρα-Ακαδημία Τυρνάβου

Καρυά-Ανθούπολη

Β’ ΕΠΣΛ (3ος όμιλος)

Τα αποτελέσματα

Πελασγιώτιδα-Αμπελιά 0-1

Κοιλάδα-Αναγέννηση Φ.  1-2

Τερψιθέα-Υπέρεια   1-1

Ναρθάκι-Κουλούρι   1-1

Μαυροβούνι-Πανιώνιος  5-0

Βαμβακού-Χαραυγή   1-2

Ρεπό: Άγιος Θωμάς

Η βαθμολογία
(23η αγωνιστική)

1. Αμπελιά    56-17   47

--------------------------------------------

2. Αναγέννηση Φαρσάλων    35-19   45

--------------------------------------------

3. Πελασγιώτιδα   30-14   43

4. Κοιλάδα      41-30   38

5. Μαυροβούνι     36-20   35

6. Πανιώνιος 41-40     34

7. Βαμβακού 31-23     33

8. Ναρθάκι      25-25   31

9. Χαραυγή     35-50   21

10. Υπέρεια     31-32   18

11. Κουλούρι  31-49   17

----------------------------------------------

12. Τερψιθέα 25-37     17

*Η Χαραυγή έχει δύο μηδενισμούς και -4 βαθμούς

*Ο Άγιος Θωμάς έχει αποχωρήσει από το πρωτάθλημα

Επόμενη αγωνιστική
(9/4, 16.30)

Κοιλάδα-Πελασγιώτιδα

Αμπελιά-Τερψιθέα

Υπέρεια-Ναρθάκι

Άγιος Θωμάς-Μαυροβούνι α.α. 0-3

Κουλούρι-Βαμβακού

Χαραυγή-Πανιώνιος

Ρεπό: Αναγέννηση Φ.