Ο Ολυμπιακός Αμπελιάς πέρασε και από την έδρα της Πελασγιώτιδας και έκανε αποφασιστικό βήμα για την πρώτη θέση.
Από την άλλη η Αναγέννηση Φαρσάλων επιβλήθηκε εκτός έδρας της Κοιλάδας και ανέβηκε στην δεύτερη θέση. Μεγάλη νίκη για τους Ατρόμητους μέσα στο Μελισσοχώρι (2-5).
Β’ ΕΠΣΛ (1ος όμιλος)
Τα αποτελέσματα
Αρμένιο-Μελιβοιακός 3-1
Λύκοι-Μαρμαρίνη 1-1
Μελία-Κιλελέρ 1-2
Ομόνοια-Στόμιο 0-0
Ομορφοχώρι-Διογένης 2-4
Μελισσοχώρι-Ατρόμητοι/Θύελλα 2-5
Η βαθμολογία
(20η αγωνιστική)
1. Κιλελέρ 39-17 44
--------------------------------------------
2. Ατρόμητοι/Θύελλα 45-18 42
--------------------------------------------
3. Μελισσοχώρι 37-28 34
4. Στόμιο 35-20 35
5. Λύκοι 25-14 34
6. Ομόνοια 34-25 28
7. Αρμένιο 26-29 28
8. Ομορφοχώρι 24-29 23
9. Μελία 16-33 21
10. Διογένης 32-53 15
-------------------------------------------
11. Μαρμαρίνη 20-38 12
12. Μελιβοιακός 23-46 6
* Ο Μελιβοιακός έχει δύο μηδενισμούς και -6 βαθμούς
Επόμενη αγωνιστική
(9/4, 16.30)
Μελιβοιακός-Μαρμαρίνη
Κιλελέρ-Αρμένιο
Στόμιο-Λύκοι
Διογένης-Μελία
Ατρόμητοι/Θύελλα-Ομόνοια
Μελισσοχώρι-Ομορφοχώρι
Β’ ΕΠΣΛ (2ος όμιλος)
Τα αποτελέσματα
Βερδικούσια-Συκέα 3-1
Ροδιακός-Νεάπολη 1-4
Μεσοχώρι-Καλαρρύτες 2-2 (διεκόπη στο 87΄)
Ακαδημία Τυρνάβου-Πουρνάρι 1-2
Ανθούπολη-Μεγάλο Ελ/χωρι 4-0
Καρυά-Δένδρα 1-3
Η βαθμολογία
(20η αγωνιστική)
1. Πουρνάρι 44-20 52
---------------------------------------------
2. Νεάπολη 43-9 47
--------------------------------------------
3. Ακαδημία Τυρνάβου 44-21 35
4. Δένδρα 29-26 34
5. Μεσοχώρι 24-13 31
6. Ανθούπολη 26-25 30
7. Βερδικούσια 22-27 26
8. Καρυά 28-34 24
9. Ροδιακός 27-30 24
10. Μεγάλο Ελ/χωρι 16-33 12
--------------------------------------------
11. Καλαρρύτες 20-43 11
12. Συκέα 7-52 4
*Η Συκέα ξεκίνησε το πρωτάθλημα με -2 βαθμούς από την περσινή περίοδο
Επόμενη αγωνιστική
(10/4, 16.30)
Συκέα-Νεάπολη
Καλαρρύτες-Βερδικούσια
Πουρνάρι-Ροδιακός
Μεγάλο Ελ/χωρι-Μεσοχώρι
Δένδρα-Ακαδημία Τυρνάβου
Καρυά-Ανθούπολη
Β’ ΕΠΣΛ (3ος όμιλος)
Τα αποτελέσματα
Πελασγιώτιδα-Αμπελιά 0-1
Κοιλάδα-Αναγέννηση Φ. 1-2
Τερψιθέα-Υπέρεια 1-1
Ναρθάκι-Κουλούρι 1-1
Μαυροβούνι-Πανιώνιος 5-0
Βαμβακού-Χαραυγή 1-2
Ρεπό: Άγιος Θωμάς
Η βαθμολογία
(23η αγωνιστική)
1. Αμπελιά 56-17 47
--------------------------------------------
2. Αναγέννηση Φαρσάλων 35-19 45
--------------------------------------------
3. Πελασγιώτιδα 30-14 43
4. Κοιλάδα 41-30 38
5. Μαυροβούνι 36-20 35
6. Πανιώνιος 41-40 34
7. Βαμβακού 31-23 33
8. Ναρθάκι 25-25 31
9. Χαραυγή 35-50 21
10. Υπέρεια 31-32 18
11. Κουλούρι 31-49 17
----------------------------------------------
12. Τερψιθέα 25-37 17
*Η Χαραυγή έχει δύο μηδενισμούς και -4 βαθμούς
*Ο Άγιος Θωμάς έχει αποχωρήσει από το πρωτάθλημα
Επόμενη αγωνιστική
(9/4, 16.30)
Κοιλάδα-Πελασγιώτιδα
Αμπελιά-Τερψιθέα
Υπέρεια-Ναρθάκι
Άγιος Θωμάς-Μαυροβούνι α.α. 0-3
Κουλούρι-Βαμβακού
Χαραυγή-Πανιώνιος
Ρεπό: Αναγέννηση Φ.