Μεγάλο διπλό για τον Αμπελώνα

Ο Ηρακλής Χάλκης φιλοξένησε τον Αμπελωνιακό και ηττήθηκε με σκορ 1-4. Στην επανάληψη κλείδωσαν την νίκη οι παίκτες του Βασίλη Νάρη. Στο 3' ο Τσετιροκλής θα ανοίξει το σκορ για τους φιλοξενούμενους μετά από το λάθος του τερματοφύλακα.

Στο 38' ο Μόκας με άπιαστη κεφαλιά θα φέρει το ματς στα ίσα. Στην επανάληψη όμως οι φιλοξενούμενοι πήραν ξανά κεφάλι στον αγώνα με το γκολ του Πούλιο στο 58'.

Το 1-3 θα γίνει στο 70' με τον Τσετιροκλή ύστερα απο πάσα του Γωγάκου. Το τελικό 1-4 θα γίνει από τον Μπέη ο οποίος θα χάσει το πέναλτι αλλά στην επαναφορά θα σκοράρει.

Ηρακλής Χάλκης (Σπύρος Μούτσιος): Πρίφτης (80’ Γρηγορίου, Σταμάτης, Διμολάρι, Μόκας, Τραμπάκουλος (75' Κουτσούδης), Τσακαβίτης, Κατσιάνας, Βογιατζής, Νταμίτρος, Λυντέρης, Συκαλιάς.

Αμπελωνιακός(Βασίλης Νάρης): Βραζιτίκος, Ροντούλης, Φετάο, Κωτούλας, Χατζούλης, Γρηγορίου, Λιόντος (52' Μεσημέρης), Τσετιροκλής, Μπέης (80' Δράμης), Πούλιος, Γωγάκος (75' Γιάννος).

Διαιτητική τριπλέτα: Νίτσας, Μάνος, Ευστρατίου.