Νίκη από το πρώτο τα Φάρσαλα

Ο Αχιλλέας Φαρσάλων νίκησε με 3-0 την Δόξα Βλαχογιαννίου βάζοντας δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο. Στο 8ο λεπτό ο Μεζίνι θα κάνει το 1-0. Οι φιλοξενούμενοι έχασαν ευκαιρίες να ισοφαρίσουν με τους Αλεξίου στο 12' και Ζηρδέλη στο 14'.Όμως ο  Βούλγαρης με σουτ έξω από την περιοχή θα κάνει το 2-0.

Στην επανάληψη την νίκη θα κλειδώσει ο Πλιάγκας στο 58' ύστερα από συνδυασμό του Νεμπεγλέρα και Βούλγαρη.Οι φιλοξενούμενοι είχαν και δοκάρι στο 88' με τον Λιόλιο.

Αχιλλέας Φαρσάλων (Τάκης Παραφέστας): Γκικούδης, Οικονόμου, Τσανάκας (72' Κομισόπουλος), Κακαζούκης, Καραμπούζης, Νεμπεγλέρας, Μεζίνι, Τλούπας, Πλιάγκας (67' Λύτρας), Βούλγαρης, Ζαγκανάς (62' Κουρούμαλος).

Δόξα Βλαχογιαννίου (Νίκος Φακίτσας): Φακίτσας Β., Γκουρουμπίνος (80' Γεωργούλας), Βάλας, Σουφχάρας, Ιωαννίδης, Μήσιος Ν., Λιόλιος, Αθανασούλης, Ζηρδέλης, Κοντοθανάσης Δ., Αλεξίου (75' Χαράλαμπος).

Διαιτητική τριπλέτα: Αγγελούλης, Αρχοντής, Δεδικούσης.